Başka sistemde Windows kurulan SSD, sisteme takılır mı?

melih kesen

Centipat
Daha fazla  
Eski SSD'mi sattım, yeni aldım ve bu SSD'ye Windows kurulumu gerekecek. Ben de SSD'yi bilgisi olan bir arkadaşa verdim ve birazdan o kendi bilgisayarından Windows yükleyecek. Sonrasında SSD'yi alıp bilgisayara taksam direkt çalışır mı?

Eski SSD'mi sattım, yeni aldım ve bu SSD'ye Windows kurulumu gerekecek. Ben de SSD'yi bilgisi olan bir arkadaşa verdim ve birazdan o kendi bilgisayarından Windows yükleyecek. Sonrasında SSD'yi alıp bilgisayara taksam direkt çalışır mı?

Kopyalama bittikten sonra PC'yi kapatıp SSD sana versin sen bilgisayarına tak devam eder.

Windows 10 ise ve UEFI destekliyorsa senin o da UEFI kurarsa açar ama sende UEFI yok ise onda varsa açmaz ama genel olarak vardır açacagını düşünüyorum sıkıntı olmaz. Sadece sen ilk açtığında driverları vs kuracaktır bilgin olsun.

UEFI desteklemeyen bilgisayarıma Windows 10 kurmak için ana bilgisayarımda UEFI Windows 10 yükleyip desteklemeyene takıyorum. (Masaüstü her iki bilgisayar da) bir sorun olacağını sanmıyorum.
Driverlara dikkat et sadece otomatik olarak Windows 10 kurmasın. İnternet bağlantısı verme sisteme. Daha sonrasında sıkıntılar çıkabilir.

Geri
Yukarı