Başkasını istememek

furkyng

Hectopat
Yer
Arkanda
Daha fazla  
Merhabalar, geçen sene bir kıza aşık oldum. Kız da en baştan beri benden hoşlanıyormuş. Aynı sınıftayız ve benim başka okuldan arkadaşıma Furkan'ın sevgilisi, flörtü var mı diye sormasıyla başladı her şey. Bunu öğrendiğim gün ben gaza geldim ve yazdım. Karşılıklı olduğunu bilmiyordum yazarken, hâlâ bir tereddüt vardı içimde. Sonuç olarak bir ilişki başladı. İlişki 2 ay sürdü çünkü sıkılmaya başlamıştık. Ben ayrılmazdım ne kadar sıkılsam da seviyordum. Sıkılma sebebim onun sıkılması ve ayrılacağını düşünmemle 2 3 hafta geçirdim. Ayrıldık ama ne onun için ne de benim için bitti. 4 ay ayrı kaldık, konuşmadık. 4. ayın sonunda arkadaşı bana yazdı. Hâlâ seviyor seni, hareketlerine dikkat et. Aynen bunu yazdı. Zaten dikkat ediyorum, deyip bıraktım. Sonra bahaneler bahaneler derken olaylar kapandı. Başka birinden hoşlanmaya başlamış. Abisinin en yakın arkadaşı ve benim de arkadaşım. Benim sevdiğimi bildiği için yüzünü çevirip bakmadı bile kıza. İlişkinin süresini umursamıyorum ama ben onunla mutluydum. Hiç kimsem olmasın ama onunla 5 dakika konuşmak bile bana dünya kadar mutluluk, enerji veriyor.
1 yıl geçti. Olayları kapattık, aralarda bazı saçma olaylar olmuştu anlatmadım. Aramız iyi şu an. İki farklı köşede oturuyorduk. Köşeden köşeye bakışmalar falan. Yerler değiştirildi. Önümde oturuyor, konuşabiliyorum ama bir yere kadar o da.
Saçlarını sırama atıyor, ben de uyuyorum kokusuyla.
Hiçbir kötü amacım olmadı bugüne kadar ona karşı. İlişkim boyu bir kere elini tutmadım, bir kere sarılamadım. Yanımda olması ve konuşmak yetiyordu bana. Ben bildiğiniz aşığım bu kıza, ne yapsam, ne etsem bilemiyorum. Büyüklerim var mı böyle şeyler yaşayan? İllaki vardır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, geçen sene bir kıza aşık oldum. Kız da en baştan beri benden hoşlanıyormuş. Aynı sınıftayız ve benim başka okuldan arkadaşıma Furkan'ın sevgilisi, flörtü var mı diye sormasıyla başladı her şey. Bunu öğrendiğim gün ben gaza geldim ve yazdım. Karşılıklı olduğunu bilmiyordum yazarken, hâlâ bir tereddüt vardı içimde. Sonuç olarak bir ilişki başladı. İlişki 2 ay sürdü çünkü sıkılmaya başlamıştık. Ben ayrılmazdım ne kadar sıkılsam da seviyordum. Sıkılma sebebim onun sıkılması ve ayrılacağını düşünmemle 2 3 hafta geçirdim. Ayrıldık ama ne onun için ne de benim için bitti. 4 ay ayrı kaldık, konuşmadık. 4. ayın sonunda arkadaşı bana yazdı. Hâlâ seviyor seni, hareketlerine dikkat et. Aynen bunu yazdı. Zaten dikkat ediyorum, deyip bıraktım. Sonra bahaneler bahaneler derken olaylar kapandı. Başka birinden hoşlanmaya başlamış. Abisinin en yakın arkadaşı ve benim de arkadaşım. Benim sevdiğimi bildiği için yüzünü çevirip bakmadı bile kıza. İlişkinin süresini umursamıyorum ama ben onunla mutluydum. Hiç kimsem olmasın ama onunla 5 dakika konuşmak bile bana dünya kadar mutluluk, enerji veriyor.
1 yıl geçti. Olayları kapattık, aralarda bazı saçma olaylar olmuştu anlatmadım. Aramız iyi şu an. İki farklı köşede oturuyorduk. Köşeden köşeye bakışmalar falan. Yerler değiştirildi. Önümde oturuyor, konuşabiliyorum ama bir yere kadar o da.
Saçlarını sırama atıyor, ben de uyuyorum kokusuyla.
Hiçbir kötü amacım olmadı bugüne kadar ona karşı. İlişkim boyu bir kere elini tutmadım, bir kere sarılamadım. Yanımda olması ve konuşmak yetiyordu bana. Ben bildiğiniz aşığım bu kıza, ne yapsam, ne etsem bilemiyorum. Büyüklerim var mı böyle şeyler yaşayan? İllaki vardır.
2 ay sonra sıkıldım diyip ayrılıp sonra bir arkadaşımı sevmeye başladığını duyduğum bir kızla asla ilişki falan düşünmezdim ben. Sıkılmak ne ya. Çocuk oyunu mu birisiyle sevgili olmak.

Herkes hayatında bu tarz duygular yaşayabilir. Ergenlik çağında olduğundan dolayı sende bu duygular ağır basıp seni ele geçirme ihtimali var bu yüzden kendine onun senin için iyi olmadığını kabul ettirmeye çalış ve yoluna bak. Çok gelip geçici duygu değişimleri bunlar, dikkatini dağıtma. Daha önünde çok uzun bir yol var, geçmişte yaşadığımda bu tarz duyguları, o kişiyi kafamda herhangi biri gibi kabul ettirerek atlatmıştım.

Bazen geçmişten bir fotoğraf geçer eline. Vay be, nasıl bu pozu vermişim, şu tipe bak dersin, utanırsın, yok etmek istersin. Ama o anki heyecan ve ergenliğin sonucu çekilmiştir, kıyamazsın. Üstünden uzun zaman geçmiştir, artık öyle şeyler yapmıyorsundur. O resim oradadır ama sen orada yoksundur artık.

İşte bir gün her şey, şu an yaşadığın anda kalacak ve sen hatırlayıp güleceksin. Belki emin olduğun halde hatırlamayacaksın. Ama şimdi istediğin gibi yaşa. Sev, sevil ama fazla da kapılma, dersleri de unutma.

Kusura bakmayın ama ne içiyorsunuz anlamıyorum ya, çok dizi mi izliyonuz napıyonuz, başkası malı götürür siz hala saç koklama bakışma, sırılsıklam aşk falan. Neyse ergenlik işleri deyip geçiyorum, çok takılma, bir daha da aşık falan olma.

Her şeyin bir yeri zamanı var, zamanla hepsi olacaktır. Senin bunları paylaşmanla hiç bir şey değişmiyor. Bir insan emeklemeden yürüyemez, yürümeden koşamaz. Her yaşın ayrı bir güzelliği vardır. Bunları yaşaması güzel ama kendini çok fazla kaptırımadan hayatına ve geleceğine zarar vermeden.

Son olarak, bir kişiye hayatıyla ilgili önemli öneriler vereceksen bunu rencide etmeden ve dalga geçmeden yapmalısın, yoksa yazdıklarının bir önemi olmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı