Basketbol Antrenman Sonrasında Bel Ağrısı

BigBangZero

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 6700 XT, Ryzen 5 5600, GoodRam 8x2 GB DDR4 3600 MHz, Gigabyte A520 M-K V2, 1 TB Kioxia G2 M.2, 1 TB Seagate Firecuda 120 Sata SSD, Bitfenix Formula Gold 650 Watt, Bitfenix Apollo
Merhaba, geçen gün antrenman maçı yaptık. Hazırlık maçı tarzında bir şeydi. Kendi takımımızdaki oyuncularla 5 vs 5 maç yaptık. Maçın yarısında bi' bel ağrısı girdi, ısınmıştım da pek hissetmedim. O an azıcık vuruyordu, fakat eve gelince fark ettim; Otururken, doğrulurken falan problem çıkartıyor, fıtık falan olmasından korkuyorum. Sizce sıkıntı nedir? Tavsiyelerinizi almak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun, tek sıkıntın var. O da doktora gitmemen; sonuçta yazı üzerinden teşhis koyabilecek bir babayiğit yok. Genel olarak kas doku zedelenmesi, omur zorlanması olabilir. Lakin böbrek taşı ağrısı bile bele vurabiliyorken dermanı burada aramanın anlamı yok.

Geçmiş olsun, tek sıkıntın var. O da doktora gitmemen; sonuçta yazı üzerinden teşhis koyabilecek bir babayiğit yok. Genel olarak kas doku zedelenmesi, omur zorlanması olabilir. Lakin böbrek taşı ağrısı bile bele vurabiliyorken dermanı burada aramanın anlamı yok.
Hastaneye gidebilecek durumda olmadığım için sormuştum. Böbrek taşı ağrısı nasıl olur acaba? Ben normal yürürken falan ağrı hissetmiyorum, eğilince, kalkınca belli haraketleri yapınca hissediyorum.

Böbrek taşının evreleri var. Eğer üreterde sıkışırsa müthiş ağrı verir, dolayısıyla da ağrı başka yerlerde hissedilebilir. Kaslarınızı tek yönlü zorlamış olabilirsiniz ama tekrar diyorum ki doktora gidin. Omurga gibi ciddiyeti çok yüksek olan bir yer ihmale gelmez.

Merhaba, geçen gün antrenman maçı yaptık. Hazırlık maçı tarzında bir şeydi. Kendi takımımızdaki oyuncularla 5 vs 5 maç yaptık. Maçın yarısında bi' bel ağrısı girdi, ısınmıştım da pek hissetmedim. O an azıcık vuruyordu, fakat eve gelince fark ettim; otururken, doğrulurken falan problem çıkartıyor, fıtık falan olmasından korkuyorum. Sizce sıkıntı nedir? Tavsiyelerinizi almak istedim.

Merhaba yaklaşık aradan 5 yıl geçmiş peki şu an nasılsınız aynı sorun bende de oldu yaklaşık 1 yıl önce basketbol oynarken ağrı girmişti fakat dinlenmeden sonra aradan 2 hafta sonra geçmişti. Ama bugün tekrar aynı ağrı oldu fıtık olmasından korkuyorum yok orada yer mi yaptı çünkü tekrarladı ve ağrı sadece zıpladığımda eğildiğimde hissediyorum.

Geri
Yukarı