Basketbol Mevki Önerisi

piarowena

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 5 senedir eğlencesine, 2 senedir de ciddi ciddi günde 2-2,5 saat basketbol oynuyorum. 13 yaşındayım, ergenliğe daha yeni yeni girdiğim için boyum sadece 1.72 kilom ise 64 (kilomun fazla olmasına bakmayın yağ oranım düşük ve 1.5 senedir aynı kilodayım olası boxout'lar için kendimi geliştiriyorum) Aşağıda özelliklerimi 5 üzerinden puanlıyacağım. Ve en son yorumumu yazacağım.
Hız: 4.5
Oyun kurma: 4
Boyalı alanda sayı üretme: 3.5
Orta mesafe: 4.5
Üçlük: 2.5
Post oyunları: 3.5
Top çalma: 5
Ribaund: 3.5
Dribbling: 4
Defans: 4.5

Özelliklerim bunlar. Şut stilim daha 6 aylık. Eskiden mancınık gibi atıyordum topu. Lgs yüzünden (1 yanlış yaptım, umarım Kabataş veya Galatasaray olacak) bu 6 ayda orta mesafeden kolaylıkla sayı üretecek hale geldim fakat daha hiç üçlük çalışamadım. Combo guard (oyun kurucu-şutör gard arası) ve swingman (şutör gard ve kısa forvet arası) arasında gidip geliyorum. Daha üçlüğümü tam geliştiremesem de genel olarak sahanın her tarafından sayı bulmam beni swingman'e kaydırıyor. Sizin de yorumlarınızı bekliyorum. Aynı anda pozisyon ile beraber nelere çalışmam gerektiğine dair tavsiye verirseniz çok memnun olurum. Saygılar.

Üçlüğün ve liderliğin yani oyun kurabiliyorsan direk şutör gard ol bence. Kısa forvet’e de yönelebilirsin ama 13 yaşında 1.72 boy çok iyi. Baya bir uzayacaksın gibi geliyor bana. Pivot olma potansiyelinde var gibi sanki.

Üçlüğün ve liderliğin yani oyun kurabiliyorsan direk şutör gard ol bence. Kısa forvet’e de yönelebilirsin ama 13 yaşında 1.72 boy çok iyi. Baya bir uzayacaksın gibi geliyor bana. Pivot olma potansiyelinde var gibi sanki.
Pivota göre fazla hızlıyım ve oyun kurabiliyorum. Skorer olduğum için swingman mantıklı geliyor. Bu arada yaklaşık 55cm zıplıyorum.

Bu senin yönlenebileceğin bir şey değil. Senin yaşlarındayken başladım yarı profesyonel şekilde. Antrenör ile birlikte çalışman kulüp ortamını görmen şart. Sen 3 numara olarak görürsün kendini. Gittiğin yerde hocan seni 4 oynatır. Bunlar ileride çeşitli yetenek çalışmaları ile belirlenecek şeyler.

Çizdiğin yoldan devam et. Mükemmel bir olayın içine giriyorsun. Ve benim yaptığım hatayı yapıp ileride sakın bırakma.

Bu senin yönlenebileceğin bir şey değil. Senin yaşlarındayken başladım yarı profesyonel şekilde. Antrenör ile birlikte çalışman kulüp ortamını görmen şart. Sen 3 numara olarak görürsün kendini. Gittiğin yerde hocan seni 4 oynatır. Bunlar ileride çeşitli yetenek çalışmaları ile belirlenecek şeyler.

Çizdiğin yoldan devam et. Mükemmel bir olayın içine giriyorsun. Ve benim yaptığım hatayı yapıp ileride sakın bırakma.
Zaten gördüm klüp ortamını reis. Koç bazı maçlarda pivot olarak oynatıyordu beni. Hem de karşı takımdaki 2.07 adama karşı. Boxout çalıştığım için adamı skor üretmek değil boyalı alanın içine bile sokmuyordum. İçeride pas alsa bile o şuta kalkarken topunu rahat şekilde çalıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı