Basketbolda attığım atışlar potaya yetişmiyor ve atışlarım isabetsiz yerlere gidiyor

ErenEkode

Femtopat
Daha fazla  
Boş yapmadan konuyu anlatayım Basketbola yeni başladım bilek atmayı deniyorum top potaya yetişmiyor göğüsten ittirerek atsam top alakasız yerlere gidiyor. Bunu nasıl düzeltebilirim (Not: Başlayalı 6 ay kadar oldu sürekli çalışıyorum ama yine de düzelmiyor).

Doğru teknik fotoğraftaki gibi. Omzunla falan ittirerek atma. Tekniğini doğru öğren girsin girmesin önemli değil. Yetişmiyorsa attıkça bileğin gelişecek ve atmaya başlayacaksın sadece doğru teknikle çalış.

Dosya Ekleri

• 726869b840c96e43f8495ef402f5c10f--basketball-workouts-nba-basketball.jpg
    726869b840c96e43f8495ef402f5c10f--basketball-workouts-nba-basketball.jpg
    51,1 KB · Görüntüleme: 108
2 yıl oynadım basket hocamız yetiştiremeyenlere az ekmek ye derdi o aklıma geldi. Yaşını bilmiyorum ama bilek atarak potaya yetiştirmek çok zor iş kollarını iyi kullanman lazım omuzlarınla beraber en son ise topa bileğinle yön vermen gerek. Doğru tutuş başarılı sonuç verecektir pes etme.

Hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim sorunun bir kısmını hallettim topu avucumla kavrayarak atıyormuşum şimdi parmak uçlarımda tutup atmaya başladım biraz fark etti potaya yetişebiliyor çalışa çalışa olacak artık :D

Yeni konular

Geri
Yukarı