Basketbol'da Kendimi Geliştirmek İçin Ne Yapmalıyım ?

• Konuyu başlatan Mertcan Başel
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 15B
M

Mertcan Başel

Ziyaretçi
Arkadaşlar Beşiktaş takımını tutuyorum. Beşiktaş'ın kulübüne 2 sene önce başvurdum ve beni ısrarla istediler. Hemde hiç basketbol oynamamıştım o zamanlar. Kalp ile ilgili bir sorun çıktı ve dersaneye yazıldım. O yüzden fırsat kaçtı. Allah'a şükür şimdi bir sorunum. 2 senedir kendimi baya geliştirdiğimi düşünüyorum. Geçen sene seçmelere katıldım ama seçilmedim. Bu senede katılacağım. Sizce kendimi geliştirmek için başka neler yapmalıyım ?

Eski bir efes alt yapısında oynayan biri olarak önce oynamak istediğiniz ve yeteneğinizin olduğu pozisyonu belirleyin şutör olacaksanız şut ağırlıklı, kısayım guard olcam diyorsanız pas ve kondisyonunuzu geliştirmelisiniz. Ayrıyetten basketbol görme ve takım oyunudur bencilliği hiç sevmez. Tanıdığınız ve sevdiğiniz insanlarla takım oluşturup bir sahada bol bol antreman ve kondisyon çalışın. İyi akşamlar sormak istediğiniz bir şey olursa buralardayım.

Eski bir efes alt yapısında oynayan biri olarak önce oynamak istediğiniz ve yeteneğinizin olduğu pozisyonu belirleyin şutör olacaksanız şut ağırlıklı, kısayım guard olcam diyorsanız pas ve kondisyonunuzu geliştirmelisiniz. Ayrıyetten basketbol görme ve takım oyunudur bencilliği hiç sevmez. Tanıdığınız ve sevdiğiniz insanlarla takım oluşturup bir sahada bol bol antreman ve kondisyon çalışın. İyi akşamlar sormak istediğiniz bir şey olursa buralardayım.
Sağol arkadaşım. Benim gibi basketi seven 3-4 arkadaşım var. Okulda 2 kişilik sokak basketi turnuvası oldu. Benle takım arkadaşım şampiyon olduk. Boyum 1 metre 77 santimetre. Kilom 56. Genelde turnikelerim girer. Defansımda fena değil.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı