Basketbolda koç mu daha önemli futbolda teknik direktör mü?

cyhriaeth

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, basketten anlamayan biri olarak GS Nef'in yeni koçunun çok övüldüğünü görüyorum 10/10 yapması vesilesiyle. Bu da beni farklı sporlar arasında takımın başındaki kişinin etkisini sorgulamaya itti. Sizce basketboldaki koç mu takımın performansına daha fazla etki eder yoksa futboldaki teknik direktör mü?

GS Nef'in yeni koçunun çok övüldüğünü görüyorum 10/10 yapması vesilesiyle.
Pistiolis gelmeden önce Ekrem Memnun vardı ve Play Off dahi yapamayacak bir takımdık fakat şimdi yarı finalde Efes'e 35 sayı fark attık. Yani Koç'un önemi çok fazla. Bence bu soru daha çok "Futbolda mı yoksa basketbolda mı sporcuların önemi daha fazla?" diye olmalıydı. Bence basketbolda sporcuların, futboldaki sporculara göre çok daha fazla önemi var.

Pistiolis gelmeden önce Ekrem Memnun vardı ve Play Off dahi yapamayacak bir takımdık fakat şimdi yarı finalde Efes'e 35 sayı fark attık. Yani Koç'un önemi çok fazla. Bence bu soru daha çok "Futbolda mı yoksa basketbolda mı sporcuların önemi daha fazla?" diye olmalıydı. Bence basketbolda sporcuların, futboldaki sporculara göre çok daha fazla önemi var.
Evet dediğiniz gibi de sorulabilirdi. Basketboldan anlamayan bir GS'li olarak dünkü galibiyeti gerçekten çok başarılı buldum. Kendimce bir karara varamadığım bir soru olduğu için burada tartışmak istedim.

Evet dediğiniz gibi de sorulabilirdi. Basketboldan anlamayan bir GS'li olarak dünkü galibiyeti gerçekten çok başarılı buldum. Kendimce bir karara varamadığım bir soru olduğu için burada tartışmak istedim.
Mesela Efes de Ergin Ataman öncesi Euroleague'da sonuncu sıradaydı fakat Ergin Ataman sonrası iki kere Euroleague şampiyonu ve 1 kez finalde kaybettiler. Koçun önemi çok fazla.

Yeni konular

Geri
Yukarı