Basketbolda nasıl gelişilir?

Kckc

Hectopat
Daha fazla  
Basketbolda nasıl geliştirilir? (Maçlarda pick and roll oynamıyoruz. Ona göre nasıl kat etmem gerektiğini söylerseniz iyi olur.)

İlk ve tek merak ettiğim şey Pick and Roll oynamadan nasıl hucüm ettiğiniz?
Sorunuza güzel bir cevap verebilmem için hangi pozisyonda oynadığınızı öğrenmem gerekiyor.

Sorunuza güzel bir cevap verebilmem için hangi pozisyonda oynadığınızı öğrenmem gerekiyor.

Hocam kısa forvet oynuyorum ama bazen sutör guard da oynuyorum siz ikisini de yazabilir misiniz?
Hocam 1v1 üzerine oynuyoruz

Hocam kısa forvet oynuyorum ama bazen sutör guard da oynuyorum siz ikisini de yazabilir misiniz?
Öncelikle şutunu mutlaka geliştirmen gerekiyor.
Ben her gün sahaya inip 200 300 şut atıyordum.
Şut stilini mümkün olduğunca düzelterek birkaç ay boyunca düzenli şut çalışırsan şutundaki gelişmeye inanamayacaksın.
Birde crossover idmanları yapmanı öneririm.
Basketbol topunu normal bir poşete koy ve yapabildiğin kadar crossover yap.
Kendine kombinasyonlar uydur.
Çift bacak arası + bel arkası gibi...
Top poşetin içindeyken daha zor sekecek ve top daha farklı yerlere kaçacak. Bu da top hakimiyetini oldukça geliştirir.

Her şeyin başı, fundamental. Topu iyi seviyede sektirebilmeli/kontrol edebilmeli, optimum düzeyde şut atabilmeli, fiziksel yeterliliğe sahip olabilmelisiniz. 1-1 durumdan söz ettiğiniz için takım arkadaşlarınızla kuracağınız iletişimden söz etmiyorum. Saydığım üç etmeni de boş bulunduğunuz zamanlarda geliştirmeye özen gösterin. İyi demişsem çok iyi olun, optimum demişsem elit yapın, yeterlilik demişsem sağlamlığa geçin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı