Başlangıç için elektrogitar ve amfi tavsiyesi

Loryzta

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, gitar ve amfi almayı düşünüyorum. Elektro gitarla alakalı hiçbir bilgim yok. Nirvana, palaye Royale. Metallica.
Soad, vb. grupları çalmak istiyorum. Bütçem 3500-4000 arası, sıfır olursa daha iyi olur. Bu zamanda sıfır bulmak zor olur herhalde 🙂 2. ele de razıyım. Bütçemi geçmezse iyi olur. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, gitar ve amfi almayı düşünüyorum. Elektro gitarla alakalı hiçbir bilgim yok. Nirvana, palaye Royale. Metallica.
Soad, vb. grupları çalmak istiyorum. Bütçem 3500-4000 arası, sıfır olursa daha iyi olur. Bu zamanda sıfır bulmak zor olur herhalde 🙂 2. ele de razıyım.

Hocam en en kötü amfiler 4000 TL'den başlıyor zaten.
Kesinlikle 2. ele yönelmelisiniz.
2. el Blackstar idcore 10 amfi.
Ve h s s manyetikli elektrogitar almanız sizin için iyi olur.
Daha düşük amfilere kesinlikle yönelmeyin.

Soad, vb. grupları çalmak istiyorum. Bütçem 3500-4000 arası, sıfır olursa daha iyi olur. Bu zamanda sıfır bulmak zor olur herhalde 🙂 2. ele de razıyım. Bütçemi geçmezse iyi olur. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Amfi olsaymış direkt X100 önerecektim. Hocam ek olarak şöyle bir bilgi vereyim başlangıçta mapple sap bir gitar almanız daha iyi olur tarzınızda genellikle gül ağacı kullanılıyor. Mapple sap daha rahat çalınır zaten bu bütçede ikisini zar zor denk getiririz. Ben yine bakayım en kötü Single manyetikli elektro önereceğim amfiye de bakacağız artık.

Hocam en en kötü amfiler 4000 TL'den başlıyor zaten.
Kesinlikle 2. ele yönelmelisiniz.
2. el Blackstar idcore 10 amfi.
Ve h s s manyetikli elektrogitar almanız sizin için iyi olur.
Daha düşük amfilere kesinlikle yönelmeyin.

Hocam adam başlangıçta gidip amfi kabin pedal seti alsın isterseniz. Hadi diyelim ikinci el idcore buldu 2000 liradan başlıyor 2K'ya ikinci el düzgün elektro bulamaz bulsa da 21 perdeli bulur muhtemelen.

Rakiplerinin performansı berbat seviyede denebilir.
O kadar demekte doğru olmaz hocam. @Loryzta hocam bütçeyi 5000'e çıkartırsanız 15W Boston SX Stratocaster ile kapatırız gibi duruyor. (Sıfır olarak)

Başka bir önerin var mı? 2.el olarak.
Şöyle bir set var ama ne fatura ne garanti var Madison meg-2ts ve cort cm15r amfi - En Uygun Madison Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 1056071887
Direkt tarzınıza uygun HH manyetikli LTD M50 Elektro Gitar - En Uygun LTD Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 1055650774
Amfi olarakta bu Yamaha Ga-15 Amplifier - Gitar Amfisi ve Diğer Enstrüman Yan Ekipmanları sahibinden.com'da - 1056240129 ikisiyle 4000'e kapatırsınız. Ama tarzınızdan dolayı bir de pedal almanız gerekir tam sesleri yakalamanız için ama bütçenizi geçiyor onu da belirteyim.

İbanez Grg-170 Amfi olarak ise başlangıç için Marshall 10 Watt amfi kafi olacaktır. Eğer ibanez olmazsa Cort'un x6 ve x3 modelleri de yeterli olacaktır. Başlangıç aşamasında sizin için önemli olan şey, gitarın elinize oturması ve klavyenin rahatlığı olmalıdır ki bu manada bence Grg-170 klavyesi oldukça rahattır. Perde sayısının fazla oluşu da size sololar konusunda rahatlık sağlar.

Kozmos , Madison , Washburn gibi markalardan uzak dur. Amfi olarak da Marshall'ın ucuz amfileri asla tercih edilmiyor çok sorunlu çünkü. Sana tavsiyem sıfır Aria marka strat gitar alman. Metallica ve Nirvana farklı dünyalar. Nirvana çalmak istiyorsan stratla çalabilirsin Metallica tonu vermez ama o gitar. Zaten kaliteli bi amfin olmadıkça metallica şarkılarındaki gibi bir ton elde edemezsin. Tondan ziyade de, yeni başladığından sana metallica tonunu versek de çalımda sorunlar olacağı için sesler benzemeyecektir bile. Başlangıç gitarı denilen gitarlardan kesinlikle uzak dur.

Tavsiyem

Aria Pro II serisinden bir Stratocaster (Sıfır)

ve 2. el Line6 , Orange Crush veya Yamaha marka bir amfi.
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...rush-12-elektro-gitar-amfisi-1057829562/detay Şu ilana bakabilirsin.

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...15-amfi-sifirdan-farksiz-set-1057002881/detay Bu yamaha seti de 4000 lira için baya iyi. Amfiden çok emin değilim ama gitar seni üzmez.

Metallica çalmak için bu setler daha uygun

Geri
Yukarı