Başlangıç olarak C vs C# vs C++

• Konuyu başlatan goofy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 1B

goofy

Kilopat
Daha fazla  
Elektrik elektronik mühendisliği öğrencisiyim, yazılım konusunda kendimi geliştirmek istiyorum ve bölümümle bağlantılı en çok kullanılan diller bunlar (C, C#,C++).
Sizce hangisinden başlamalıyım, hangisine yönelmeliyim, nasıl bir yol izlemeliyim? Yardım ederseniz çok sevinirim.

Nesne yönelimli bir dil öğrenip sonra C'ye geçmek akıl karı değil. Hali hazırda elektronik öğrencisin de, C -> C++ en sağlam başlangıçtır. Kendim de öyle başladım. Şu an Java yazıyorum orası da ayrı tabii.

Öncelikle bu dillere başlamadan önce CSS HTML PHP öğren ondan sonra C#,C, C++ olarak devam edebilirsin.
Elektronik mühendisliği ile o dediklerinin ne alakası var? C ile başlamak iyidir. Alanınla da yakından ilgili hem. Gömülü sistem programlaması vs yaparsın.

C ve diğerlerini daha rahat öğrenir ayrıca yazılım geliştirmek istiyorum yazmış.

Yazılım geliştirmek istiyorum dememiş. Yazlım alanında kendimi geliştirmek istiyorum demiş. Hem öyle bile olsa CSS-HTML ile ne yazılımı geliştireceksin? Web sitesi tasarlamak için onlar.

C ve diğerlerini daha rahat öğrenir ayrıca yazılım geliştirmek istiyorum yazmış.

Yazılım öğrenmek istiyor zannetim kusura bakmayın.
HTML, CSS ve PHP bilen kişi mi C dilini daha rahat öğrenir?
Elektrik elektronik mühendisliği öğrencisiyim, yazılım konusunda kendimi geliştirmek istiyorum ve bölümümle bağlantılı en çok kullanılan diller bunlar (C, C#,C++).
Sizce hangisinden başlamalıyım, hangisine yönelmeliyim, nasıl bir yol izlemeliyim? Yardım ederseniz çok sevinirim.
Benim sana tavsiyem biraz zorlu bir yol olacak fakat direkt C++ ile başla ve bu dilde kendini geliştir.

Yeni konular

Geri
Yukarı