Başlangıç yazılım dili önerisi

SuiCast

Kilopat
Merhabalar Bilgisiyar Programcılığı okuyorum. Sanırım kod yazmaya doğuştan yatkınım çünkü hiçbir kod bilgisine sahip olmadan sınavlarda verilmiş kodlama sorularını çözebildim. 30 ortalama olsada şu an için sorun etmiyorum finalleri bekliyorum. Evde boş vaktim çok oluyor.

Neyse kendimi biraz anlattığına göre yapmak istediklerim şunlar;

Manavgatta yaşıyorum ve burada otel sistemleri kurup para kazanabilirim. İş fırsatım olur.

Başlangıçta diğer tüm dilleri kolay bir şekilde anlayabileceğim bir dil olsun istiyorum.

Hoş ufak mekaniklere sahip hikayeli oyunlar yapmak istiyorum. Hayal gücü yüksek biriyim ve şiir yazıyorum. Bu işi hikayeli bir Limbo gibi bir şeye dönüştürebilirim. Sesim de oldukça iyi.

HTML/PHP işine şu an girişmedim. Onu 2. sıraya atadım çünkü bu dilleri bilen kişi sayısı fazla. Bana çok bir olumlu etkisi bulunmayacak gibi.
Bir ekiple beraber makaleler paylaştığım ve anlık glichler, sıcak fırsatlar paylaşabileceğim bir web sitesi kurma fikrim var. Evet bunun için kodlama bilmek gibi bir uğraş fazla olur gibi ama aylarca oturup web tasarım script işiyle uğraşıp gelir kazanan kişilerle bağlantım var.

Yazılım mühendisi arkadaşımı C+ türevleri ile başlatmışlar. Bunun sebebi sanırım c yazılım dilinin diğerlerinin atası olması.

İsteklerine bakınca sana en uygun dilin C# olduğunu düşünüyorum ama çok karmaşık isteklerin de var o yüzden bir şey diyemiyorum tam olarak. C ailesi bir dille başlaman en iyisi olacaktır.

HTML/PHP işine şu an girişmedim. Onu 2. sıraya atadım çünkü bu dilleri bilen kişi sayısı fazla. Bana çok bir olumlu etkisi bulunmayacak gibi.
Bu biraz yanlış bir düşünce. Bir dili fazla kişinin bilmesi, o dili iyi kullanabildikleri anlamana gelmez. Piyasada firmaların aradığı birçok nitelikli web alanında çalışan developer eksiği mevcut. O yüzden bazı firmalar freelancerlara yöneliyorlar mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı