Başlangıçta 'boot0ss: error' Hatası

Daha fazla  
Ben Dual Boot ile Mac yükledim. Sonra Mac yüklü olan diski 'MiniTool Partition Wizard' ile sildim. Sonra Bilgisayarı Yeniden Başlattığımda 'boot0ss: error' hatasını aldım.
Sonra Mac yazdığım USB'yi takıp Boot ettim. Windows 8.1'e ancak böyle ulaşabildim. Bu sorunu ortadan kaldırabilrmiyiz ?
Bilgisayarım açıldığında direk Windows 8.1 açılacak şekilde.

Kardeş aynı sorun bende de oldu nasıl çözdüm biliyor musun?

Windows'u tekrar yükle. Ama HDD'yi tamamen silmek zorundasın.
Diğer yöntem:
Mac OS X'i tekrar yükle. bootlader'i nasıl yüklediysen aynı şekilde EFI mount edip bootloader'i sil.
Sorun çözülür. Çözülmezse yaz.

Yani Windows 8.1 Tekrar yüklicem ama yüklerken 'C' Biçimlendireceğim (SSD kullanıyorum sadece 'C' var.) Sonra Otomatik başlangıçta otomatik 8.1 açılacak. değil mi ?

Windows 8.1 yükleme medyasından boot ettikten sonra sol shift+F10'a bas cmd açılacak ardından şunları yaz:
-------------------------------------------------------------------------------------
diskpart
list disk
--------------------------------------------------------------------------------------
Burada temizleyeceğin diski seçmen gerekiyor.(Bu genelde disk 0 olur)
Temizleyeceğin diskin kodunu listeden seç. Disk 0 yada Disk 1 vb.
Çok dikkat et yanlışlıkla başka diskleri silmek istemeyiz:)
Temizleyeceğin diski seçtikten sonra şu komutları yaz:
--------------------------------------------------------------------------------------
select disk 0 (Unutma bu değişkendir temizleyeceğin diskin numarası değişir!!!)

clean
İşte bu kadar sonra Windows 8.1'i gönül rahatlığıyla kurabilirsin. Göreceksin ki bilgisayarın fabrikadan çıkmış gibi çalışıyor.

Windows 8.1 yükleme medyasından boot ettikten sonra sol shift+F10'a bas cmd açılacak ardından şunları yaz: ------------------------------------------------------------------------------------- diskpart list disk -------------------------------------------------------------------------------------- Burada temizleyeceğin diski seçmen gerekiyor.(Bu genelde disk 0 olur) Temizleyeceğin diskin kodunu listeden seç. Disk 0 yada Disk 1 vb. Çok dikkat et yanlışlıkla başka diskleri silmek istemeyiz:) Temizleyeceğin diski seçtikten sonra şu komutları yaz: -------------------------------------------------------------------------------------- select disk 0 (Unutma bu değişkendir temizleyeceğin diskin numarası değişir!!!) clean -------------------------------------------------------------------------------------- İşte bu kadar sonra Windows 8.1'i gönül rahatlığıyla kurabilirsin. Göreceksin ki bilgisayarın fabrikadan çıkmış gibi çalışıyor.

Bu işlem yerine Windows'u kurarken 'C'yi biçimlendirsek olmaz mı ?

Hem bu işlem SSD'ye zarar vermez mi ?

Ben Sadece işletim sistemini kurayım ve biçimlendiriyim. eğer olmaz ise senin dediğini denerim

Birde CMD'yi açamadın o kısmı detaylı anlatırmısın ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı