Batarya değişince telefon ne kadar hızlanır?

alitility

Hectopat
Makaleler
12
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, MSİ B550 GAMİNG PLUS, XPG 3200 MHZ 8+8 16 GB, SAPPHİRE PULSE RX 580 4G, CORSAİR VS550, GAMEBOOSTER GB-G1956BW, WDC SN530 256G NVME, X2 JD 120
4 yıldır sonu Xperia XA1 Ultra kullanıyorum, ilk 2 sene şarjda oyun oynadım akşama kadar. 2 sene biraz normal kullandım, batarya siparişi verdim. Orijinal değiştirdiğim zaman gözle görülür bir hız olur mu? Şu an çok yavaş olduğu söylenemez, hala 1 günü çıkarıyor ama tam voltaj veremediği için ara sıra takılmalar oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Takılı pil durumu çok kötü ise gözle görülür performans artışı verir.

Onun için başlıkta 2 yıl oyun oynadığımı belirttim, telefonu gerçekten çok zorladım, 1 gün aralıksız oyun oynadığımda oldu, üstüne çay döktüğümde, zamanında oynadığımda oyunları deniyorum hepsi kasıyor o moral bozuyor
PSU FPS artırır diyen kesim mi aklınızı çeldi. :d

Başlıktan dolayı salak gibi gözüküyorum biliyorum, kendimi tam açıklayamadım hızdan kastım takılma olmaması ve zorlarken kasmaması.

Hocam pil ile uçmayı beklemeyin, ek depolama ve hafif bir stock ROM ile hızlandırmayı deneyebilirsiniz.

Hehe derinden vurdun beni, 2 gün önce Bootloader kilidini açtım, kernel atıcaktım fark etmeden bir alt sürüm Boot. İmg dosyası flashladım telefonu düzeltmek in 8 saat uğraştım, nasıl bir telefonsa 1 tane bile Custom ROM yok.

Geri
Yukarı