Batarya kapasitesi yüksek telefon önerisi

Bütçe
1000-2000

Yusuf Furkan BAL

Hectopat
Yer
Yozgat/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Annem ve babam için telefon alacağım, şuan kullanmakta oldukları telefon Samsung S4 ve Vestel Venüs 5000.
Batarya kapasitesi yüksek şarjı olabildiğince uzun gidebilen bir telefon arıyorum, hani yaptıkları bir şey yok telefonda Whatsapp Facebook kullanıyorlar, anlıyacağınız çok güçlü olmalarına gerek yok, şarjı uzun gitsin, temel uygulamaları açabilsin, kullanımda sorun çıkartmasın istiyorum, Vestel her 2 saatte bir şarjı biten bir telefon ki aynı şekilde S4'de artık Haritalar'ı bile açamıyor.

Çok yüksek bir bütçeye sahip değiliz, olabildiğince ucuz olacak şekilde bir öneri yaparsanız sevinirim, butçe belirtmemi isteyenler olursa telefon başına 1000-1800 aralığında bir öneride bulunabilirseniz sevinirim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Batarya yönünden daha düşük ama diğer her yönüyle çok daha iyi bir telefon;

Kısa ömürlü olur ama diğerlerine göre daha ucuz telefonlar;

Garantisi kötü, kısa ömürlü ama en ucuzu;

Batarya yönünden daha düşük ama diğer her yönüyle çok daha iyi bir telefon;

Kısa ömürlü olur ama diğerlerine göre daha ucuz telefonlar;

Garantisi kötü, kısa ömürlü ama en ucuzu;

Bana soracak olursanız 4000 mAh bataryası ile TCL 10l gayet yeterli.
Çok rahat bir günü çıkartacağını düşünüyorum.

@HaWlI KuLlANIcI önerin için teşekkür ederim, Reeder iyi gibi geldi bana inceliyeceğim. Ayrıca sormak istediğim şu 4000MAH batarya net 1 günü çıkartır mı? Eğer yeterli olur diyorsanız sizin öneriniz de göz ardı edilemez.
Hocam mah'e bakmamak gerekiyor aslında.
Bataryanın uzun gitmesi bir çok etkene bağlıdır.
Diğer telefonlar verimsiz bir işlemci kullandığından (genel konuşuyorum) göründüğünden az gidecektir.

Ekranları 720p olduğundan ama sanıyorum ki oradan bir + alabilirler ama dediğim gibi bir çok etkene bakmalıyız.

Reeder alırsanız öncelikle şunu söylemem gerekiyor.Telefon bozulmaya müsait bir telefon ve garantisi bu konuda pek bir şey yapmıyor.Bir general mobile kadar rezalet değil ama yene de rezalet.

@HaWlI KuLlANIcI önerin için teşekkür ederim, Reeder iyi gibi geldi bana inceliyeceğim. Ayrıca sormak istediğim şu 4000MAH batarya net 1 günü çıkartır mı? Eğer yeterli olur diyorsanız sizin öneriniz de göz ardı edilemez.

Hocam çok genel bir soru olmuş gün içerisinde telefonla yaptığınız eylemleri anlatırsanız belki cevap verebiliriz.

Nasıl kullanılacağına bağlı ama sizin söylediğiniz kullanım tarzı (WhatsApp, Instagram gibi) çok rahat 1 günü çıkaracağını düşünüyorum.

Diğer telefonlar çoğu yönden kısıp bataryaya yönelirken TCL birazcık eşit bir dağıtım yapmış diyebiliriz.
İşlemci konusunda yeterli (uzun ömürlü telefon için gerekli) ekranı iyi, kamerası iyi ve bataryası yeterli diyebiliriz.
Hocam çok genel bir soru olmuş gün içerisinde telefonla yaptığınız eylemleri anlatırsanız belki cevap verebiliriz.

Hocam WhatsApp ve Facebook'ta zaman geçirilecekmiş.
İkisi de pek batarya tüketmeyen uygulamalar diye biliyorum.

Hocam eğer arttırabilirseniz batarya ve ekran yönünde çok çok kaliteli olan M.21'e bakabilirsiniz ama çıkartamam derseniz TCL 10l önerimdir.

Konuda belirtmiştim, yani tam olarak açıklamam gerekirse annem ve babam yaşlı insanlar, çok fazla yaptıkları bir şey yok, Whatsapp, Facebook kullanıyorlar genelde, annem nakış işlemelerine felan bakıyor, sanırsam annem Youtube üzerinde çok dolaşıyor bunun dışında telefonun tahmini bir gün içerisinde kullanım süresi 8-9 saati geçmez diye düşünmekteyim.

Nasıl kullanılacağına bağlı ama sizin söylediğiniz kullanım tarzı (WhatsApp, Instagram gibi) çok rahat 1 günü çıkaracağını düşünüyorum.

Diğer telefonlar çoğu yönden kısıp bataryaya yönelirken TCL birazcık eşit bir dağıtım yapmış diyebiliriz.
İşlemci konusunda yeterli (uzun ömürlü telefon için gerekli) ekranı iyi, kamerası iyi ve bataryası yeterli diyebiliriz.

Hocam WhatsApp ve Facebook'ta zaman geçirilecekmiş.
İkisi de pek batarya tüketmeyen uygulamalar diye biliyorum.

Hocam eğer arttırabilirseniz batarya ve ekran yönünde çok çok kaliteli olan M.21'e bakabilirsiniz ama çıkartamam derseniz TCL 10l önerimdir.

Evet dedikleriniz göz önünde bulundurulursa TCL en iyi seçeneklerden birisi, daha uzun gitmesi bozulmasından iyidir.
M.21'i inceleyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı