Batarya olmadan BIOS güncellemek

EZ Flash 3.

Easy Flash seçmekten kastınız;
F2 Tuşu ile BIOS'a girip, Advanced Mode bölümüne girip, EZ Flash 3 Utility seçmek ise evet.
Bilemiyorum normalde çalışması gerekli.

Bilemiyorum normalde çalışması gerekli.
Araştırmalarım sonucu bu komutun eski BIOS'larda 2014 ve öncesi olanlarda çalıştığını öğrendim. Peki ya ben nasıl güncelleyeceğim? Başka yöntem yokmu 🙄
Araştırmalarım sonucu bu komutun eski BIOS'larda 2014 ve öncesi olanlarda çalıştığını öğrendim. Peki ya ben nasıl güncelleyeceğim? Başka yöntem yokmu 🙄
@Recep Baltaş @Ali Güngör

Sorunum halâ günceldir..

Sorunum halâ günceldir..
Sorunum günceldir.

Son düzenleme:
EZ Flash 3.

Easy flash seçmekten kastınız;
F2 tuşu ile BIOS'a girip, Advanced mode bölümüne girip, EZ Flash 3 Utility seçmek ise evet.
Merhaba öncelikle bu sorunun çözümü için bu konuyu açan arkadaşıma çok çok teşekkür ederim Allah razı olsun. Benim sorunum ile karşılaşan birisi olur diye sorunumu ve çözümünü de buraya paylaşacağım ki başka arkadaşlarımıza da faydası olsun inşeallah.

Sorunum: ASUS X54C laptopumda bilgisayarı kapat dediğimde normal kapatılıyor yazıyor ama kapandıktan hemen sonra yeniden başlıyor bilgisayar yeniden açılıyordu.
Çözüm: Bu sebeple BIOS güncellemeyi düşündüm BIOS'dan Easyflash uygulamasını açtım ama pil %20 olması gerektiği uyarısıyla karşılaştım ve araştırmalarım sonucu bu makaleye ulaştım.
Öncelikle risky olayını yazdım olmadı. Bizim klavyelerimiz Türkçe olduğu için rısky yazdım yani i harfi yerine ı harfine bastım o risky şeklinde yazmış oldu enter tuşuna basmaya gerek kalmadan BIOS güncelleme ekranına geçti. BIOS güncellemesi yaparak bilgisayarımın yeniden başlama sorununu çözdüm. Herkese selam ve dua ile iyi günler hayırlı kandiller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba benimde Samsung nc10 model laptobum var bios güncelleyeceğim fakat bataryam sorunlu aslında sorunu sadece yüzde sıfır gösteriyor. Normalde batarya 2 saat gidiyor en az. Ama sistem öyle gördüğünden BİOS güncelleyemiyorum. Aslında pil sorunu belki düzelir diye bios güncellemek istiyorum. Nasıl yapacağım. BİOSU BİOS tan güncelleyebilmenin Samsung ta bir yolu varmı?

Aynı sorun bende de vardı risky yazınca olmuyordu ama "i" yerine "ı" harfi ile yazınca yani rısky yazınca oldu.
Laptopum: ASUS X550ca.
Aynı sorun bende de vardı risky yazınca olmuyordu ama "i" yerine "ı" harfi ile yazınca yani rısky yazınca oldu.
Laptopum: ASUS X550ca.
Anladım hocam ben arızalı olan pilin içini açıp içindeki 18650 bataryalardan zayıf olanlarden değiştirdim daha sonra pili taktım pili tam dolu olamamasına rağmen yüzde 100 okudu :) BİOS u o şekilde güncelleyip daha sonra bataryayı kullanmadım çünkü hem olmadı hemde bataryayı parçaladım bu işlemi yapabilmek için aslında :)

Merhaba öncelikle bu sorunun çözümü için bu konuyu açan arkadaşıma çok çok teşekkür ederim Allah razı olsun. Benim sorunum ile karşılaşan birisi olur diye sorunumu ve çözümünü de buraya paylaşacağım ki başka arkadaşlarımıza da faydası olsun inşeallah.

Sorunum: ASUS X54C laptopumda bilgisayarı kapat dediğimde normal kapatılıyor yazıyor ama kapandıktan hemen sonra yeniden başlıyor bilgisayar yeniden açılıyordu.
Çözüm: Bu sebeple BIOS güncellemeyi düşündüm BIOS'dan Easyflash uygulamasını açtım ama pil %20 olması gerektiği uyarısıyla karşılaştım ve araştırmalarım sonucu bu makaleye ulaştım.
Öncelikle risky olayını yazdım olmadı. Bizim klavyelerimiz Türkçe olduğu için rısky yazdım yani i harfi yerine ı harfine bastım o risky şeklinde yazmış oldu enter tuşuna basmaya gerek kalmadan BIOS güncelleme ekranına geçti. BIOS güncellemesi yaparak bilgisayarımın yeniden başlama sorununu çözdüm. Herkese selam ve dua ile iyi günler hayırlı kandiller.
Hay Allah razı olsun senden sayende güncelledim.

Çözüm: Bu sebeple BIOS güncellemeyi düşündüm BIOS'tan easyflash uygulamasını açtım ama pil %20 olması gerektiği uyarısıyla karşılaştım ve araştırmalarım sonucu bu makaleye ulaştım.

Bu olay pilsiz şekilde çok saçma geldi bana denedim başına sonuna den den koyarak olmadı sadece risky yazdım gine olmadı arkadaşın dediği gibi rısky yazdım direk ilerledi model ASUS K55a.

Bu olay pilsiz şekilde çok saçma geldi bana denedim başına sonuna den den koyarak olmadı sadece risky yazdım gine olmadı arkadaşın dediği gibi rısky yazdım direk ilerledi model ASUS K55a.
Hocam tam olarak hangi aşamada yazdınız acaba ben her türlü aşamada denedim ama hiçbirinde olmuyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı