Batarya performansı için iPhone 12'den iPhone 13'e geçmeye değer mi?

Oğuzhan661

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

iPhone 12 model cihaza sahibim, telefonda oyun oynayan birisi değilim, YouTube, YouTube Music, Instagram vs. gibi sosyal medya uygulamalarını daha yoğun kullanıyorum. Sırf batarya performansı için iPhone 13'e geçmeye gerek var mıdır sizce? YouTube'da batarya test videolarında iPhone 12 ile iPhone 13 arasında benzer kullanım süreleri alındığını gördüm, sizce de öyle mi?

Ayrıca her iki cihazıda deneyimleme şansı olan var mı? Varsa yorumlarını muhakkak bekliyorum batarya konusunda, benim gibi bu konuda merakı olan insanlara bir cevap olur. Son olarak mAh değerleri olarak iPhone 13 kaç mAh bataryaya sahip? Bazı yerler 3020 diye belirtirken bazı yerler 3240 olarak belirtiyor.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ortalama kaç saat ekran süresi alıyorsunuz ?
Gerek yok. iPhone 12'nin batarya performansı gayet iyi zaten neyinden memnun değilsiniz? Paranız var ise seneye çıkacak olan 14 Pro modeline geçmeniz daha iyi olacaktır.
İphone 7'den bu cihaza geçtim, günlük kullanımda günü çok çok rahat kurtarıyor gayet memnunum fakat insanın yinede içine kurt düşüyor işte.

@Oğuzhan661 Hocam sanırım sizin paranız çok iki telefon arasında bir sene var iPhone 12, 2020 yılında çıktı. Bence bu şekilde tüketim çılgınlığına gerek yok elinizdeki telefon zaten üst düzey her sene telefon mu değiştirilir? He diyorsan benim param var her sene yenisini alırım diyecek bir şey yok.

@Oğuzhan661 Hocam sanırım sizin paranız çok iki telefon arasında bir sene var iPhone 12, 2020 yılında çıktı. Bence bu şekilde tüketim çılgınlığına gerek yok elinizdeki telefon zaten üst düzey her sene telefon mu değiştirilir? He diyorsan benim param var her sene yenisini alırım diyecek bir şey yok.
Hayır tabi ki öyle değil, para kolay kazanılmıyor hele Türkiye'de hiç kolay kazanılmıyor, sadece bahsettiğim o test videolarındaki gibi arada çok az bir batarya performansı var mı yok mu diye merak ettiğim için açtım konuyu. Genel düşüncede olmadığı yönünde sanırım. Yoksa cihazımdan çok memnunum, uzun yıllar kullanmayı istiyorum.

Geri
Yukarı