Çözüldü Lenovo Ideapad 510 bataryayı ve termal macunu değiştikten sonra FPS düştü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

shockedblackguy

Hectopat
Makaleler
2
Model: Lenovo Ideapad 510.
Bugün çalışmayan bataryayı çıkardım, termal macunu yeniledim ve tozları temizledim. Bilgisayarı açıp LoL ve Far Cry 4 girdim ve FPS düşüşü yaşadım bir sorun olabilir mi yoksa bataryayı çıkardığım için mi?
Çıkarmadan önce LoL'de 60 FPS sabit alırken şimdi 20-50 FPS arası alıyorum.
Far Cry 4'te ise akıcı bir şekilde oynarken kasmalar oluyor.

Çözüm
Hocam termal macunu taşırmadan sürdünüz değil mi? Fazla da sürmediyseniz ondan değildir.

Normalden biraz fazla sürdüm fakat taşma çok az ondan olacağını düşünmüyorum.

Bugün çalışmayan bataryayı çıkardım, termal macunu yeniledim ve tozları temizledim. Bilgisayarı açıp LoL ve Far Cry 4 girdim ve FPS düşüşü yaşadım bir sorun olabilir mi yoksa bataryayı çıkardığım için mi?

Merak eden arkadaşlar için, bataryayı geri taktım ve eski performansına geri döndü.
Bu laptop için önerim bataryayı çıkarmayın. Belki bende bir sorun oluşmuş olabilir.
İlginiz için teşekkürler.
Bilgisayardan bilgisayara değişmekle beraber, bazı modellerde termal pedler kullanılıyor. Güç beslemesi vs. yoğun akım geçen yerlerin soğutulmasını sağlamak adına. Termal pedleri kontrol edebilirsiniz.

Hocam termal macunu taşırmadan sürdünüz değil mi? Fazla da sürmediyseniz ondan değildir.

Normalden biraz fazla sürdüm fakat taşma çok az ondan olacağını düşünmüyorum.

Merak eden arkadaşlar için, bataryayı geri taktım ve eski performansına geri döndü.
Bu laptop için önerim bataryayı çıkarmayın. Belki bende bir sorun oluşmuş olabilir.
İlginiz için teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı