Batı ülkelerinde asgari ücret ne kadar?

Almanya'da sanirim 1480 € civari ama Almanya'da asgari ücret alanlar cok cok azdir, vasifsiz isciler bile daha fazla aliyor.
Aslinda Türkiyede'de asgari ücret alan az, sadece vergiden kacirmak icin asgari ücret gösterip kalanini elden veriyor patronlarin cogu.

Sadece asgari ücret kısmı için atmıştım. .
Öncelikle yardımın için teşekkürler, ben kesin bilgi istemiştim, burada örnek veriyor, yani doğru bilgi vermeyebilir, açtığım konuyla ilgisi yok bundan dedim,
Sizin sorunuzun cevabı videonun içinde bulunmakta, fazladan birkaç bilgi öğrenmenin zararı olacağını zannetmiyorum:D
yukarıda dediğim gibi kesin Bilgi vermeyebilir,
Ingiltere'de 500 Pound'a ikinci el 2002 model BMW 520 alınıyor. Bilin istedim. Kimin kimi kıskandığı ortada [emoji1][emoji1][emoji1]
kıyaslama yapmıyorum, konu'nun amacı bu değildi,
He bir de adamlar başka ülkeden bir telefon alırken fiyatının %10 TRT Bandrolü, %25 ÖTV ve %18 KDV ödemiyorlar. Arabalarda ise Gümrük vergisi + ÖTV + KDV + ÖTV'nin KDV'si gibi vergiler de yok. :ıslık:
bu konuda haklısın, bu vergiler fiyatı yükseltiyor, oyunlarda, telefonlarda, arabalarda, ve hatta asgari ücrette bu böyle, adil bir vergi düzenlemesi gerek ve üretim, batı ülkeleri kendi üretiyor ve onların para birimi daha değerli, biz dışarıdan alıyoruz, ve hiçbir ülkeyi sömürmedik sömürmüyoruz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı