Batık tırnak ameliyatı lokal anestezisi acıtır mı?

Emooom

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Çarşamba günü ameliyatı olacağım. Tırnağın batan kısmını kesip uzamaması için kökünü alacaklar. Birkaç sorum var. İlk olarak lokal anestezi iğneleri acıtıyor mu? Acıtıyorsa ne kadar acıtıyor? Ameliyat sonrası ağrım ne kadar olur? Lokal anestezi beni tamamen uyuşturur mu, yoksa az da olsa acı hisseder miyim? Sorularım bu kadar. Dinleyen herkese teşekkür ederim. Bir de bu ameliyatı olmuş arkadaşlarım varsa süreci anlatabilir mi?

Lokal ile uyuşturduklarında hissediyorsunuz. Yaklaşık 4 defa aynı ameliyatı oldum.
Ayrıca iyi bir doktor tarafından yapılmadığı takdirde ameliyat defalarca tekrarlanıyor.
Yaklaşık 5 yıl falan çektim bu sıkıntıyı. En sonunda bir doktor orayı(uzayan tarafı) yakarak kurtardı, daha öncekiler böyle bir yöntemi izlememişti.

Lokal anesteziyi vurur, sadece vurulduğu bölgeyi uyuşturur.

Ayrıca anestezi vurulduğundan 1-2 saniye sonra hisetmiyorsun zaten.

Lokal vurulması durumu içinde sadece bölge uyuşur.

Gene, ağrı sızı olmaz eğer aneztesi duyarsızlığınız yoksa.

Ama, uyanık olacaksınız ve büyük ihtimal ile bir masa sırt üstü uzanakcaksınız.

Lokal anestezi sadece vurulduğu bölgeyi uyuşturur, sizi uyutmaz. Ek bir ağrı yapmaz ama ameliyatın ağrısını hissedebilirsiniz. İğne de normal şekilde acıtıyor.

Ek bir acı neden. Özel Eskişehir Anadolu hastanesinde olacağım.
Lokal vurulması durumu içinde sadece bölge uyuşur.

Gene, ağrı sızı olmaz eğer aneztesi duyarsızlığınız yoksa.

Ama, uyanık olacaksınız ve büyük ihtimal ile bir masa sırt üstü uzanakcaksınız.

Daha önceden genel anestezi aldım ve bir şey olmadı.
Lokal ile uyuşturduklarında hissediyorsunuz. Yaklaşık 4 defa aynı ameliyatı oldum.
Ayrıca iyi bir doktor tarafından yapılmadığı takdirde ameliyat defalarca tekrarlanıyor.
Yaklaşık 5 yıl falan çektim bu sıkıntıyı. En sonunda bir doktor orayı(uzayan tarafı) yakarak kurtardı, daha öncekiler böyle bir yöntemi izlememişti.

Sen hissettin mi? Doktorum güvenilir bir doktor. Ayrıca uyanık olduğumdan eğer acı hissedersem söylerim.

Geri
Yukarı