Batman: Arkham Knight sistem gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri
  • İŞ: Win 7 SP1, Win 8.1 (64-bit İşletim Sistemi Gerektirir!)
  • İşlemci: Intel Core i5-750, 2.67 GHz | AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz
  • Bellek: 6 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660
  • Ekran Kartı Belleği: 2 GB
  • DirectX®: 11
  • Ağ: Genişbant İnternet Erişimi
  • Sabit Disk Alanı: 45 GB
Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri
  • İşlemci: Intel Core i7-3770, 3.4 GHz | AMD FX-8350, 4.0 GHz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760
  • Ekran Kartı Belleği: 3 GB
  • Network: Genişbant İnternet Erişimi
  • Sabit Disk Alanı: 55 GB
ULTRA Sistem Gereksinimleri
  • İşlemci: Intel Core i7-3770, 3.4 GHz | AMD FX-8350, 4.0 GHz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 980
  • Ekran Kartı Belleği: 3 GB
  • Ağ: Genişbant İnternet Erişimi
  • Sabit Disk Alanı: 55 GB

Çıkış Tarihi: 23.06.2015

Yeni Batman sistemleri zorlayacak gibi :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Sefton Hill 2 yıl önce eski nesil konsollara gelecek mi sorusuna şöyle cevap vermişti:

"Sadece Batmobile'de kullanılan texture 180 MB. X-Box 360 Batman'in arabasını bile yükleyemez."

Rocksteady'e söven olmuş ama onların da yapacak çok şeyi yok. PC' deki korsan kullanım oranı belli. Elde edebilecekleri gelir sınırlı. DirectX 11 batağı yüzünden draw call sınırlandırması var.(İyi haber: DirectX 12 desteği de gelecek.) Boğucu bir bürokrasi var. Bilmemkaç çeşit donanım, bir sürü mimari var. Var oğlu var. FX'e ayrı Intel' e ayrı kod yazacak halleri yok.

Muhtemelen tessellation GPUlarımızı en çok yoracak kısım olacak. Nvidia destekli bir oyun ve yapımcılar oyunda kullandıkları poligon sayısıyla övünüyorlar. Arkham Origins' teki gibi Batman'in pelerini yüzünden %10 performans kaybı yemeyiz umarım.

Bir de Arkham City'nin PhysX'i Ultra'ya getirince nasıl bir ekran kartı istediğini hatırlatırım. Ancak değiyordu. Şu videoya bir bakın:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence bu sistem ihtiyaçlarından ziyade önemli olan oyunun ne kadar sorunsuz olacağı. Eğer Arkham City'deki texture streaming problemlerine benzer şeyler yaşanırsa yazık olur, gene config dosyalarına gömülürüz.

Son düzenleme:
GTX 970 ile Ultra ayarlarda oynayabileceğimi düşünüyorum. Fakat oyun gerçekten çok iyi sistem istiyor gözükene göre. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı