Batman: Arkham serisine Asylum yerine Origins ile başlamak

Akira_MR

Decipat
Makaleler
4
Batman Arkham: Origins hikaye anlamında ilk oyun olarak gözüküyor, Asylum'dan önce Origins'i oynadığım takdirde sorun yaşar mıyım?

Sorun yaşayacağınız tek şey yeni grafiklerden combattan vuruş hissiyatindan bir önceki nesile geçmek olur. Ben şahsen öyle bir şey yapamazdım ancak benim gözüme batmaz diyorsanız size kalmış.

Sorun yaşayacağınız tek şey yeni grafiklerden combattan vuruş hissiyatindan bir önceki nesile geçmek olur. Ben şahsen öyle bir şey yapamazdım ancak benim gözüme batmaz diyorsanız size kalmış.
Direkt serinin en çok övülen oyunu olan Batman: Arkham City ile başlamak daha iyi olacak gibi gözüküyor, Asylum fazla beğenilmemiş zaten.

Ben de öyle yaptım, 2 saate yakın oynadım Asylumu ancak günümüz için biraz eski kalıyor. Hikayesini YouTubedan izleyip direkt City'ye geçmenizi öneririm ben de.

Aslında en mantıklısı. Origins hikayenin öncesi çünkü. Asylum eski gelebilir onun hikayesini öğrenip City'den devam edebilirsiniz.

Hikaye sıralamasına göre Origins, Asylum, City ve Knight olarak gidiyor. Ama Origins yıl olarak City'den sonra çıktığından ilk onu oynarsanız Asylum zayıf gelir mekanik olarak. Bence Asylum, City, Origins ve Knight şeklinde gidin benim yaptığım gibi.

Sırf seri diye hepsini alıp oymaya gerek yok. Ben, City, Origins ve Knight oyunlarını ekledim sepete. 30,25 TL tutuyor. İlk oyun olan Asylum' u almak yerine youtubeden izleyip City' den devam etmek daha mantıklı geldi. Ona vereceğim parayla Origins alırım daha iyi olur.
Oynama sıram da : Origins - City - Knight şeklinde olacak.

Sırf seri diye hepsini alıp oymaya gerek yok. Ben, City, Origins ve Knight oyunlarını ekledim sepete. 30,25 TL tutuyor. İlk oyun olan Asylum' u almak yerine youtubeden izleyip City' den devam etmek daha mantıklı geldi. Ona vereceğim parayla Origins alırım daha iyi olur.
Oynama sıram da : Origins - City - Knight şeklinde olacak.

Hocam bu paket ile birlikte 7 TL'ye Origins alırsanız toplam 32 TL tutuyor. Asylum için 2 TL ödemiş oluyorsunuz ve Knight'ın Season Pass'ini de içeriyor.

Hocam bu paket ile birlikte 7 TL'ye Origins alırsanız toplam 32 TL tutuyor. Asylum için 2 TL ödemiş oluyorsunuz ve Knight'ın Season Pass'ini de içeriyor.
Ben de Knight Season Pass' i alıp almama arasında gidip geliyordum. Aslında dediğin mantıklı.

Tavsiyem tam paket olarak alın. Origins'te ek bir görev ve kostüm ekleniyor güzel. Knight'ta challengelar, kostümler var ve kostümleri istediğiniz zaman değişebiliyorsunuz. City'de sadece oyun bitince değişiliyordu.

Geri
Yukarı