Batman seri oyunu mu?

Daha fazla  
Steam üzerinde birçok Batman oyunu gördüm özellikle birkaçının ismi Arkham bu oyunlar birbiri ile baglantılı mı yoksa her birinin ayrı hikayelerimi var?

1653449981593.png

Son düzenleyen: Moderatör:
@enes_yldrm_1'in dediği gibi onlar bağlantılı, bunlar da kendi arasında bağlantılı:
Bu daha çok hikayeli çizim tarzında. Ama gayet iyilerdir. İndirimlerde iki paket de uyguna düşüyor.

Steam üzerinde birçok Batman oyunu gördüm özellikle birkaçının ismi Arkham bu oyunlar birbiri ile baglantılı mı yoksa her birinin ayrı hikayelerimi var?

Eki Görüntüle 1398834
Çıkış sırasına göre;
Batman Arkham Asylum
Batman Arkham City
Batman Arkham Origins (birçok kişiye göre en zayıf oyundur batmanın genç zamanlarını anlatır diğer oyunlardan önce geçer ama siz çıkış sırasına göre oynayın)
Batman Arkham Knight.

Çıkış sırasına göre;
Batman Arkham Asylum
Batman Arkham City
Batman Arkham Origins (birçok kişiye göre en zayıf oyundur batmanın genç zamanlarını anlatır diğer oyunlardan önce geçer ama siz çıkış sırasına göre oynayın)
Batman Arkham Knight.
Ben bir ara yeniden başlamayı düşünüyorum bu seriye ama Origins'i alarak. İlk Origins'i oynarsam sıkıntı olur mu?

Ben bir ara yeniden başlamayı düşünüyorum bu seriye ama Origins'i alarak. İlk Origins'i oynarsam sıkıntı olur mu?

Origins bağımsız oyun hikayesi çok kuvvetli değil ama boss fightları falan muhteşem o sana bağlı başla bitir sonra City'e geçebilirsin asylum fazla sarmayabilir.

Origins bağımsız oyun hikayesi çok kuvvetli değil ama boss fightları falan muhteşem o sana bağlı başla bitir sonra City'e geçebilirsin asylum fazla sarmayabilir.
Asylum' a haksızlık etmeyelim bence 🙂 O da taş gibi oyun. Bazı kişiler Origins hikayenin başını anlatıyor diyorlar bazıları çıkış sırasına göre oyna diyor. Ondan sormuştum. Origins dışındakileri bitirdim.

Asylum'a haksızlık etmeyelim bence 🙂 o da taş gibi oyun. Bazı kişiler Origins hikayenin başını anlatıyor diyorlar bazıları çıkış sırasına göre oyna diyor. Ondan sormuştum. Origins dışındakileri bitirdim.

Tabii. Öyle düşünenlerde var ama beni çok sarmadı ben Steam'den indirimdeyken alıp bitirmiştim seriyi asylum hiç sarmamıştı.

Şahsi önerim olarak Origins ile başlamayın yani sırasıyla:
  1. Asylum
  2. City
  3. Origins
  4. Knight
Önce Origins ile başlarsanız bu sefer Asylum'u oynamak istemeyeceksiniz çünkü her iki oyunun havası farklı. Sanki açık dünya oyunundan kısıtlı mekana geçmek gibi düşünün.
Onun dışında Telltale Series oyunu sırasıyla bitirin ancak WB oyunu ile Telltale oyunu birbirinden bağımsız. Dolayısıyla interaktif ve hikaye odaklı seviyorsanız önce Telltale Series'e başlayın, bol heyecan ve aksiyon istiyorsanız Arkham serisine başlayın.

Geri
Yukarı