Batman'i PC'ye uyarlayan ekip sadece 12 kişiden oluşuyormuş !

Dün Batman çıktığında doğal olarak ortalık biraz karıştı. Aslında oyun çıkmadan çok önce gelen ve PlayStation 4’te incelenen versiyonu gayet yüksek puanlar almıştı. Hatta bu yıl Metacritic’te Bloodborne ve The Witcher 3’le birlikte zirveye oynayan yegane yapım olmuştu.

Batman: Arkham Knight’ın konsol sürümleri hayli iyi durumdayken, dün Steam’i işgal eden kullanıcılar Rocksteady’e ateş püskürdüler. Ne yalan söyleyelim, bizden de pek şanına yaraşır bir not almadı Arkham Knight.

Bunun sebebiyse kısmen belli oldu çünkü Rocksteady’nin oyunun PC versiyonunu emanet ettiği firma olan Iron Galaxy Studios sadece 12 kişiden oluşuyor. 2015’in en büyük oyunlarından biri olmasına kesin gözüyle bakılan, devasa bir AAA oyunu sadece 12 kişi PC’ye port etmeye çalışıyor, çalıştılar.

Kaynak:Merlinin Kazanı
 

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Katılım
14 Ağustos 2010
Mesajlar
68.156
Makaleler
89
Çözümler
1.064
Yer
İstanbul
Yanlış yönlendirme var bence. Konsollar artık x86 mimarisini kullanıyor. Bu bağlamda öyle devasa bir ekişbe gerek yok oyunları PC uyumlu yapmak için.
 

Carnage86

Hectopat
Katılım
17 Mayıs 2013
Mesajlar
866
Makaleler
22
Yer
İzmir
Çok saçma bir bakış açısı olmuş. O zaman sorayım:The Crew kaç kişi tarafından PC'den PS4'e port edildi?

The Crew Ported from PC to PS4 in 6 months with 3 people. - Sony Console - Neowin Forums

Bahsedilen şirketin port etme işinde tecrübesi var ve başarılı olup olmadıklarına aşağıdaki listeden bakıp karar verebilirsiniz:

Iron Galaxy Studios - Wikipedia, the free encyclopedia

Batman: Arkham Knight'ın sistemleri inim inim inletecek bir oyun olacağı zaten belliydi ve ben de defalarca yazmıştım. Özellikle GCN 1.0 kartların sürünmesi normal dediğimi hatırlıyorum. Ayrıca serinin önceki oyunları da sorunsuz değildi.
 

SerefBeksen

Hectopat
Katılım
13 Şubat 2014
Mesajlar
449
Makaleler
6
İnceleme videolarına göz attım. Ani FPS düşüşleri ve takılmalar söz konusu gibi.
 
Yukarı