Battfield 3 Çok RAM Kullanma Sorunu

Baykan

Kilopat
Yer
Machu Picchu
Battfield 3 4 GB RAM'in 3.50'sini yiyor ve oyun alta atınca az kasıyor. Windows 7'den gereksiz RAM yiyen neyi kapatabilirim? Windows olay günlüğünü kapatım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Burak Alkan

Gigapat
Yönetici
Yer
Nebuchadnezzar
Nerden vardınız bu karara? Görev yöneticisinde BF3'ün 3.5 GB RAM kullandığı mı gözüküyor? Windows 7 yapısı gereği çok RAM kullandıkça hızlanan bir işletim sistemidir. RAM, bilgisayarın en hızlı erişebildiği bileşen olduğu için sistem ne kadar çok RAM kullanırsa o kadar hızlı çalışır. Bu yüzden siz RAM'i boşalttıkça veriler sabit diskten okunmaya başlar ve bu da sistemi yavaşlatır.

Oyun orijinal ve güncel mi?

Mert Gürpüzer

Kilopat
Yer
Ankara
Şu olay yöneticisini nasıl kapatacağız ya :)

yozlasdas

Hectopat
Yer
Gebze, Kocaeli, Turkey
Bugüne kadar 3gb ram kullanan oyun görmedim. Nfs the run bile sistem gereksimleri en az 3GB ram, önerilen 4gb ama oyun içinde 2GB'a bile zor geliyor.
Ama gamebooster adlı program gereksiz ram kullanan programları kapatıyor işine yarayabilir. Ama sen Burak Alkan'ın dediği gibi görev yöneticisinde kaç gb ram kullandığına bak.

Şu olay yöneticisini nasıl kapatacağız ya :)

Başlat>arama yerine msconfig>hizmetler>windows olay günlüğü. :)

KS
Baykan

Baykan

Kilopat
Yer
Machu Picchu
Oyun güncel değil sanırım. Nereden güncelleyebilirim?

Baktım, 3.50-3.70 arası geziyor oyun açık olduğunda ve orijinal.

Son düzenleyen: Moderatör:

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Yer
İstanbul
Oyun orijinal ise Origin'den oynuyorsun. Origin oyunu kendi otomatik günceller. Hep "3.50-3.70 arası geziyor" diyorsun fakat asıl sorum şu, BF3 mü, tüm sistem mi?

Mert Gürpüzer

Kilopat
Yer
Ankara
Evet ya o sorunlar var birde, benim 4GB ramde sistem boştayken %33 kullanılıyor diyor ?

Yukarı