Battle Royale oyunu yapmak mantıklı mı?

HasanTK2

Hectopat
Biz şirket olarak çalışmayacağımız için tahmini 5-6 yıl civarı sürer oyunun tam sürümünün bitmesi. Belki duruma göre mobile de uyarlarız. 5-6 yıl sonra çıkan bir Battle Royale oyunu tutar mı sizce? Şu sıralar popüler olsa da 5-6 yıl içinde değişir mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben de oyun yapmaya çalışıyorum beraber yapabiliriz. Bence sadece BR yerine hikayeli multiplayer oyun daha mantıklı. Hem hikayecilere satarız hem de multiplayer oynayanlara. Bır de BR DLC yaptık mı paranın içinden geçeriz. Ne dersiniz?

Cidden yapmak için ekip arıyorum ben de, ciddi iseniz ben hazırım.

Sade BR olcaksa rakiplerin fazla iyi, denemeye deymez. Yok, Hunt: Showdown'da ki gibi PVE-PVP türü bir BR yaparsan olabilir açıkcası. Ama en iyisi hikaye tabanlı yapmak olur. BR oyunu yaparsan SW'ler için etraftan server kiralaman gerekir. Maliyetli olur. Tutmazsa borç içinde kalabilirsin.

Bence BR yerine hikayesine ugrasilmiz guzel ve derin bir hikayesi olan, grafikleri aman amam dedirtmeyecek ama hikayesi yuzunden saracak bir indie oyun daha iyi bence.

İnsanlar battle royale oyunlarından sıkılmaya başladı. Yeni oyun türlerine ihtiyaçları var.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramınız kutlu olsun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı