Çözüldü Battlefield 1 144 FPS'ye Sabitleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Regionella

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.

Asus G703VI oyun laptobum var. GTX 1080 ekran kartlı ve 144Hz G-sync destekli.

Battlefield 1'de 144Hz ve G-sync'den faydalanabilmek için ayarları nasıl yapmalıyım?

Şu anda oyun ultra ayarlarda kendi kendine 60 FPS'ye sabitliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Olayı çözdüm kurcalaya kurcalaya. GeForce Experience uygulamasında Whisper mode diye bir ayar var. Bu ayar dizüstü bilgisayarların daha sessiz çalışması için, minimum GTX1060'lı bilgisayarlarda bulunan bir özellikmiş. Bunu kapatınca düzeldi. benzer sorun yaşayanlar bunu kapatsınlar.

Ultra ayarlarda 144 FPS alıyorum artık.
Merhaba.

Asus G703VI oyun laptobum var. GTX 1080 ekran kartlı ve 144Hz G-sync destekli.

Battlefield 1'de 144Hz ve G-sync'den faydalanabilmek için ayarları nasıl yapmalıyım?

Şu anda oyun ultra ayarlarda kendi kendine 60 FPS'ye sabitliyor.
Grafik kısmında yenileme hızı seçenekleri olması gerekiyor. Oradan 60 yerine 144 seçmeyi denediniz mi ?

Evet hocam, o şekilde seçili olmasına rağmen 60 FPS'de sabit kalıyor.

Adsız22.png
Adsız.png

Adsız22333.png

Evet hocam, o şekilde seçili olmasına rağmen 60 FPS'de sabit kalıyor.

Eki Görüntüle 309826Eki Görüntüle 309824
Eki Görüntüle 309827
Aynı ayarları bir de bilgisayarı resledikten sonra kontrol eder misiniz ? Biliyorum saçma bir çözüm önerisi oldu lakin ben 1050 kullanıyorum ve şöyle bir durum var; V-sync kapalı olması rağmen bazen oyunlar 60 FPS'e kitleniyor ve ekranda yırtılmalar görmeme rağmen 60 FPS'den asla yukarı çıkmıyor. Bilgisayarı resledikten sonra tekrar girip yapıyorum ve FPS kilidi ortadan kalkıyor.

Başlattım hocam fayda etmedi. Nvidia denetim masasında whisper modu diye bir şey buldum, bu 60'ta idi. 120 maksimuma çektim. Şimdi maksimum 120 FPS alıyorum Ama yine de tam istediğim olmadı. Şimdi de 120'de sınırlıyor arkadaş...

Başlattım hocam fayda etmedi. Nvidia denetim masasında whisper modu diye bir şey buldum, bu 60'ta idi. 120 maksimuma çektim. Şimdi maksimum 120 FPS alıyorum Ama yine de tam istediğim olmadı. Şimdi de 120'de sınırlıyor arkadaş...

Bilgisayarınızda monitör mü kullanıyorsunuz yoksa yalnızca bilgisayarın ekranını mı ?

Olayı çözdüm kurcalaya kurcalaya. GeForce Experience uygulamasında Whisper mode diye bir ayar var. Bu ayar dizüstü bilgisayarların daha sessiz çalışması için, minimum GTX1060'lı bilgisayarlarda bulunan bir özellikmiş. Bunu kapatınca düzeldi. benzer sorun yaşayanlar bunu kapatsınlar.

Ultra ayarlarda 144 FPS alıyorum artık.

Dosya Ekleri

• asdasd.png
    asdasd.png
    426,8 KB · Görüntüleme: 176
Son düzenleme:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı