Battlefield 1 Açılmıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Deniz Sağlam

Hectopat
Battlefield 1 açılmıyor. Oyuna tıklıyorum, pencere açılıyor yükleme ekranı geliyor, 1-2 saniye sonra oyun kapanıyor ve beni origine atıyor. Forumda bir sürü çözüm yöntemi gördüm hepsini denedim ama olmadı. Sil yükle, güncellemeler, hatta başka hesapla bile denedim ama olmuyor. Diğer EA oyunlarını oynayabiliyorum tek sıkıntı BF1'de. Process Monitor raporu oluşturdum anlayan birileri yardımcı olursa sevinirim.

Drive Linki: Process Monitör Raporu

Silin; (Yoksa geçin)
C:\Windows\System32\D3DCompiler_49.dll
C:\Windows\System32\D3DCompiler_48.dll
Kurun;

Steam ve Origin'i kapatın. İkisini de yönetici olarak çalıştırın. Veya oyunu Origin üzerinden başlatın. FPS'i arttırmak için cfg dosyaları kullandınız mı?

Öncelikle yukarıda belirtilen dosyaları silmeniz mümkün değil. Zaten System32 klasöründe bulunamamış. Bu bağlamda sadece DirectX kurulumu yapmanız yeterli. Belirtilmiş, yine de paylaşalım:

Ayrıca Avast yazılımını kaldırmanızı isteyeceğim.

Genel olarak raporda pek bir şey göremedim, maalesef.

Öncelikle yukarıda belirtilen dosyaları silmeniz mümkün değil. Zaten System32 klasöründe bulunamamış. Bu bağlamda sadece DirectX kurulumu yapmanız yeterli. Belirtilmiş, yine de paylaşalım:

Ayrıca Avast yazılımını kaldırmanızı isteyeceğim.

Genel olarak raporda pek bir şey göremedim, maalesef.
Hocam aslında var ama ben mi yanlış biliyorum?

Dosya Ekleri

• asc.png
    asc.png
    171,1 KB · Görüntüleme: 106
Hocam aslında var ama ben mi yanlış biliyorum?
Eksik biliyorsun sanırsam. Sağ tarafında NAME NOT FOUND görmüş olman lazım. Bize arayıp bulamadığını gösteriyor, ilgili dosyayı.

Olmayan dosyayı da silemiyoruz, doğal olarak. Bu yüzden sadece aracı kurmak yeterli.

Oradaki NAME NOT FOUND kısmını vurgulayabilirsin, şu şekilde:

Screenshot 2021-04-06 191846.png

Üstüne sağ tıklaman yeterli. Raporu daha rahat okumanda da yardımcı olur.

Eksik biliyorsun sanırsam. Sağ tarafında NAME NOT FOUND görmüş olman lazım. Bize arayıp bulamadığını gösteriyor, ilgili dosyayı.

Olmayan dosyayı da silemiyoruz, doğal olarak. Bu yüzden sadece aracı kurmak yeterli.

Oradaki NAME NOT FOUND kısmını vurgulayabilirsin, şu şekilde:

Üstüne sağ tıklaman yeterli. Raporu daha rahat okumanda da yardımcı olur.
Benim bildiğim bozuk olan dosyalara ve kullanması lazım olan, ama var olupta kullanılamayan dosyalara da "NAME NOT FOUND" diyor. Zaten incelemeyi de sadece "NAME NOT FOUND" üzerinden yapıyorum. Bahsettiğim şey ise burada.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim bildiğim bozuk olan dosyalara ve kullanması lazım olan ama var olup da kullanılamayan dosyalara da "NAME NOT FOUND" diyor. Zaten incelemeyi de sadece "NAME NOT FOUND" üzerinden yapıyorum. Bahsettiğim şey ise burada.
Çok kabaca şunu diyebilirim:

Sildirmemiz gereken durumlar hatırladığım kadarıyla System ve Windows klasörü altında olup NAME NOT FOUND görünenler oluyor. Bahse konu bozuk ve eksik dosya burada kendini ele veriyor.

System32 klasöründe NAME NOT FOUND görülürse ''Dosya eksik, bu bağlamda herhangi bir işlem de yapamayız.'' denebilir. Yani sadece ilgili paketi kurdurmak yeterli.

Engin bir bilgi birikimim olmamakla birlikte durum bu şekilde olmalı. NAME NOT FOUND tek bir şey belirtmiyor. Daha iyi açıklayabilecek vardır elbet.

Çok kabaca şunu diyebilirim:

Sildirmemiz gereken durumlar hatırladığım kadarıyla System ve Windows klasörü altında olup NAME NOT FOUND görünenler oluyor. Bahse konu bozuk ve eksik dosya burada kendini ele veriyor.

System32 klasöründe NAME NOT FOUND görülürse ''Dosya eksik, bu bağlamda herhangi bir işlem de yapamayız.'' denebilir. Yani sadece ilgili paketi kurdurmak yeterli.

Engin bir bilgi birikimim olmamakla birlikte durum bu şekilde olmalı. NAME NOT FOUND tek bir şey belirtmiyor. Daha iyi açıklayabilecek vardır elbet.
Ben de zaten onu belirtmeye çalışıyorum. Kullanıcı el ile .dll kopyalaması durumunda vs. NAME NOT FOUND görülüyor diye biliyorum. O yüzden her zaman silin diyorum ne olur ne olmaz. Attığım videoda da NAME NOT FOUND diyor ama dosya mevcut. Anlatmak istediğim bu.

Silin; (yoksa geçin)
C:\Windows\System32\D3DCompiler_49.dll
C:\Windows\System32\D3DCompiler_48.dll
Kurun;

Fotoğraftaki hatayı verdi.

Dosya Ekleri

• 2021-04-06 20_18_38-Window.png
    2021-04-06 20_18_38-Window.png
    43,1 KB · Görüntüleme: 106

Yeni konular

Geri
Yukarı