Battlefield 1 Çalışmayı Durdurdu Hatası

FlameoN

Kilopat
Arkadaşlar evde PC olmadığından Battlefield 1 olan taşınabilir hard diskimle internet cafeye gidiyorum. Battlefield'i yüklüyorum Origin'in dosyaları doğrulaması yaklaşık 45 dakika falan sürüyor. Doğruladıktan sonra oyuna giriyorum. Sağ altta "Shift + F1" yazısı çıkıyor ve sağ üstteki dönen simge birden donuyor ve "Battlefield 1 çalışmayı durdurdu" ve hemen altında da "Bir sorun programın düzgün çalışmasını durdurdu." hatası veriyor. Ve sadece "Programı kapat" seçeneği var. Önceleri GTX960 olan masalarda giriyordum 2-3 haftadır bu hatayı veriyor. Sürücüler güncel. GTX 1050TI olan masalarda da aynı sorun var. Dosyaları da tarattım orada da sorun gözükmüyor. İşletim sistemi Windows 7. Önceden giriyordum. Şimdi neden böyle yaptı? Ne olur yardım edin. Bu arada oyun orijinal.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner kullanıyorsan oyuna gireceğin zaman bunu kapat.

Kullanıyor musun?

Save dosyana ulaşmayı biliyor musun? My Documents / Battlefield 1 / Beta / Settings / PROFSAVE_Profile (Profil adını kastediyorum)

Buradaki config dosyasını Notepad ile aç.

Şu satırı bul.

GstRender.Dx12Enabled 1

Bunu şöyle değiştir:

GstRender.Dx12Enabled 0

Sonra oyuna gir.

Veya Documents'ten BF1 klasörünü sil ve oyuna gir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı