Battlefield 1 FPS Düşüş Sorunu

sparkk1337

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Gamer
Selamlar öncelikle. GTX 1060, i5-7500, 8GB RAM'a sahip bir bilgisayarım var. Ben problemin RAM yüzünden olduğunu düşünüyorum. Oyundayken baktım ve 7 GB RAM kullanıyor ve GPU, CPU yüzdeleri normal. Mesela Verdun haritasında rakibin üzerine yaklaşık 25 kişi giderken patlamalar ve silah atışları olduğu için FPS'im 60'dan yani sabitten 47'ye düşüyor ve oyunun akıcılığı gidiyor. Acaba monitorümde mi sıkıntı var çünkü çok eski bir monitör ve HDMI to VGA kullanıyorum çünkü bilgisayar yeni ve toplama. Sizce çözümü RAM almak mı?

Düzenleme: RAM kullanımı 7800 MB'a kadar çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS'nin monitör ile alakası yok 8128mb ramin var tamamı kullanılmaya müsait olmuyor tabi. Ram yetmiyor sana o belli. Ram miktarını arttırırsan sorunun çözülecek bence.

BF 1'i sıkıntısız oynayabilmek için en az çift kanal 2*4 GB olacak şekilde 8 GB RAM olması gerekiyor. Tabi ki ideal olanı 16 GB olur. RAM sıkıntısı 4 çekirdekli işlemci ile birleşince de sinir bozucu takılmalar daha olası bir hal alıyor. 8. nesilde 4 çekirdekli i3'ler yüksek frekans RAM'ler ile bir şekilde idare ediyor ama önceki nesillerde bazen durum bu şekilde olabiliyor.

Oyun içi Afterburner değerlerini yüksek ya da ''ultra'' ayarlarda iken paylaşır mısınız?

Ek: Eski bir monitör kullandığınızı söylemişsiniz. Çözünürlük 1080P mi? Değilse; DSR ile 1080P yapın.

BF1 aşırı işlemci isteyen bir oyun, İ5 7500 1060'a yetişemeyebilir, darboğaz yapabilir. RAM yeterli, ben de 8 GB ile oynuyorum ve hiç FPS drop yok.

8 GB RAM ile bir kaç harita oynadıktan sonra darboğaz olmaya başlıyor bazen. Oyunu kapatıp açınca yada bilgisayara reset atınca geçiyor.

BF 1'i sıkıntısız oynayabilmek için en az çift kanal 2*4 GB olacak şekilde 8 GB RAM olması gerekiyor. Tabi ki ideal olanı 16 GB olur. RAM sıkıntısı 4 çekirdekli işlemci ile birleşince de sinir bozucu takılmalar daha olası bir hal alıyor. 8. nesilde 4 çekirdekli i3'ler yüksek frekans RAM'ler ile bir şekilde idare ediyor ama önceki nesillerde bazen durum bu şekilde olabiliyor.

Oyun içi Afterburner değerlerini yüksek ya da ''ultra'' ayarlarda iken paylaşır mısınız?

Ek: Eski bir monitör kullandığınızı söylemişsiniz. Çözünürlük 1080P mi? Değilse; DSR ile 1080P yapın.

DSR Yapınca Mode Not Supported hatası veriyor.

Hızlı Resim - Ekran Görüntüsü (304)
BF1 aşırı işlemci isteyen bir oyun, İ5 7500 1060'a yetişemeyebilir, darboğaz yapabilir. RAM yeterli, ben de 8 GB ile oynuyorum ve hiç FPS drop yok.

Bir arkadaşımda da İ5 var fakat 16GB RAM'i var.

Şu an kesinlikle monitör alın derim. Çünkü genel olarak size ''level'' atlatacak şey bu olur. Diğer oyunlarda ve genel kullanımda da size daha fazla faydası olacak. Aksi halde siz GTX 1060'ın hakkını da veremeden kart eskimiş olacak.

Yine de bu şekilde BF 1'deki sorundan tam anlamıyla kurtulmuş olamayacaksınız. Ama eskisi kadar kötü olacağını da sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı