Battlefield 1 GPU %0 Sorunu

aknckml

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar Battlefield 1'de düşük FPS aldığım için şüphelenip MSI Afterburner'dan kullanım yüzdelerine baktığımda CPU kullanımı %100, GPU ise hem %100 oluyor sonra bir anda %0, %30 gibi seviyelerde geziyor bunun sebebi nedir ? Sistemim:
-R3 2200G
-RX 580 4 GB
-8 GB RAM
-GA-A320M Anakart

Hem CPU hem de RAM darboğazı söz konusu. 8 GB RAM eklemek sorunu bir miktar çözer, sonrasında CPU değişimi iyi olacaktır.

Merhabalar Battlefield 1'de düşük FPS aldığım için şüphelenip MSI Afterburner'dan kullanım yüzdelerine baktığımda CPU kullanımı %100, GPU ise hem %100 oluyor sonra bir anda %0, %30 gibi seviyelerde geziyor bunun sebebi nedir? Sistemim:
-R3 2200G.
-RX 580 4 GB.
-8 GB RAM.
-GA-A320M anakart.

Elindeki CPU'yu satıp Ryzen 5 1600 AF alabilirsin. O işlemci o ekran kartına darboğaz yapıyor.

Bazı sahnelerde özellikle patlama veya kalabalık kapalı alanlarda işlemciniz zayıf kalıyor. BF1 zaten başlı başına işlemciyi yoran bir oyun bir de ekran kartını beslemekle uğraşırken işlemci yetmiyor.

Başka oyunlarda bir sıkıntı olmuyor mesela az önce Witcher 3'te denedim CPU %80 ile besliyor ekran kartını.
Ryzen 5 1600 yeterli olacak mıdır ? AF ile arasındaki farkı bilmiyorum normal Ryzen 5 1600 yeter midir darboğaz olmaması için ?

Görüntüyü nereden alıyorsunuz ekran kartına mı taktınız kabloyu? Ayrıca MSI Afterburner'da bir şey işaretlemeniz lazım ben onu yapınca dalgalanma kesildi. Yanlış hatırlamıyorsam genel ayarlar kısmından Enable low-level IO driver ı seçtikten sonra dalgalanmayı gözlemeyebilirsin. O kısımdaki ilk 4 seçenek işaretli bende. Enable unified GPU usage monitoring de işaretli.

BF1, BF5 bunlar hem işlemci hem de RAM canavarı oyunlar, düzgün performans için 2x8 RAM ve ekran kartını besleyecek güçte bir işlemci gerekiyor. Bunların yalnızca birini değiştirmek sorunu tamamen ortadan kaldırmaz.

Geri
Yukarı