Çözüldü Battlefield 1 hata vermeden oyundan atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emre Sakinmaz

Kilopat
  • R5 1400
  • MSI PRO-VDH B350M
  • Asus GTX 1050Ti
  • Predator 3000MHz CL15 RAM
  • Cooler Master 600W PSU
  • LG FLATRON E1941 1366x768 monitör

Battlefield 1'i yeni aldım single ya da MP hiçbir hata vermeden oyundan atıyor. Oyunu repair yaptım sorun çözülmedi. Ayarları düşürdüm yine olmadı. Acaba ayarlarda monitör 720P olduğu için farklı bir ayar mı yapmak gerekiyor? @Recep Baltaş Yardımcı olur musun abi? Her forumda konu açtım hala cevabını bulamadım.

Çözüm
Ben en son 1803 sürümü ile birçok dizüstü bilgisayarda saatlerce BF1 oynadım ve en ufak bir çökme yaşamadım. Oyun dosyalarınız da bozuk olabilir. Origin içinden repair deyin. Son güncellemeler ile çok bir sorun kalmadı.

Sorun genellikle Ryzen işlemcisi olanlarda oluyor. Sorunu güncelleştirmeleri kaldırarak çözdüm. Güncelleştirmeleri tekrar yapınca ise oyundan atıyor.
Ben en son 1803 sürümü ile birçok dizüstü bilgisayarda saatlerce BF1 oynadım ve en ufak bir çökme yaşamadım. Oyun dosyalarınız da bozuk olabilir. Origin içinden repair deyin. Son güncellemeler ile çok bir sorun kalmadı.

Sorun genellikle Ryzen işlemcisi olanlarda oluyor. Sorunu güncelleştirmeleri kaldırarak çözdüm. Güncelleştirmeleri tekrar yapınca ise oyundan atıyor.

Çözüm
Ben en son 1803 sürümü ile birçok dizüstü bilgisayarda saatlerce BF1 oynadım ve en ufak bir çökme yaşamadım. Oyun dosyalarınız da bozuk olabilir. Origin içinden Repair deyin. Son güncellemeler ile çok bir sorun kalmadı.
Oyuna gelen son güncellemeyle sorunumu çözdüm. Arkadaşın da dediği gibi sorun Ryzen işlemcisi olanlarda oluyor fakat BF1'in getirdiği güncelleme büyük ihtimalle bu soruna yönelikti birçok kişi ve bende dahil olmak üzere sorunumuzu çözdü.

Ryzen 1600 ve gtx 1060 ile aynı sorunu yaşıyorum fakat hiçbir şekilde çözemedim 1709'u geri yükledim veya 1803'ü son sürüme güncelledim. Windows 8.1 bile yükledim ama kurtulamadım var mı alternatif bir çözümü olan?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı