Çözüldü Battlefield 1 "Too many computers have accessed" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

RPacK

Hectopat
Yer
Türkiye
Merhaba arkadaşlar. Geçtiğimiz günlerde GeForce NOW'a Battlefield 1 gelmesiyle oynamaya başladım. Prime Gaming'ten almıştım, oynayacak bilgisayarım yoktu. 2 gün önce akşam 2 farklı oturumla 1-2 saat kadar oynadım. (yani 1 saat oynadım GFN'yi kapattım, sonra bir daha açtım ve tekrar oynadım.) Dün sabah kalktığımda ise resimdeki hata ile karşılaştım. İnternette bütün çözümleri aradım, her yerde "login verification yap, bütün giriş kayıtlarını sil (untrust yap) ve 24 saat bekle" diyordu bunları yapınca bir daha böyle sonuç olmaz sanıyordum. Bende hepsini yaptım ve akşam saat 10 gibi oyuna girebildim. Sadece 1 oturumda 2,5 saat oynayıp kapattım. Bugün sabah ise saat 9 gibi 1 saat daha oynadıktan sonra öğlen 2-3 gibi tekrar girmek istediğimde yine aynı hatayı aldım. Her oyunu bitirdikten sonra giriş kayıtlarını siliyordum ancak yine aynı hatayı almaya başladım. Oyuna giremiyordum. Şu an bunu yazarken hala giremiyorum. Dediğim gibi GeForce NOW'dan oynuyorum. Gerçekten hiçbir yerde çözümünü bulamadım. Lütfen yardım edin.

Dosya Ekleri

• mbmn.png
    mbmn.png
    86,2 KB · Görüntüleme: 241
Çözüm
Arkadaşlar, bence bu sorunun bir çözümü yok. Oyunu günde 2 saat kadar oynayabileceğiz. EA bu soruna çözüm getirene kadar yapacak bir şey yok. Çünkü ne yaparsak yapalım farklı yerlerden giriş yapınca oyunu kitliyor.
Herkes bunu yaşıyor şuan.EA'in saçma güvenlik politikası yüzünden 24 saat içinde sadece 2 farklı bilgisayardan oturum açabiliyoruz.Bu olay Apexin ilk Gefoce Now zamanlarında da olmuş çözülmesi 6 ayı bulmuş ama çözülmesi de çok zor bir sorun değil

Benim twitterdan Gameplusa etmediğim küfür kalmadı sırf bu hatadan ötürü. Bu arada araştırmalarım sonucu öğrendim ki bu hata şuan sadece Türkiye de alınıyor. Yurtdışında genellikle missing dll hatası veriyor ama sorunun çözümü çok basit. Sorun Nvdia ile alakalı değil sorun Turkcell. O kadar rezil rezalet bir serverları var ki! Bu hatayı almanın sebebi benim anladığım kadarıyla Origin ile Steam serverlarında bi kota var. E bende oyun Originde olduğundan Steamden zaten giremiyorum. Serverlar Türkiye saatlerine göre geç saatlerde boşaldığından ötürü de, gece geç saatlerde girebiliyorsunuz oyuna. Ona da girip oynamak denirse. 100mbps bağlantıya rağmen 720p den bile daha düşük kalitede oyun oynuyorum onda da sık donmalar oluyor.

Allahtan bu insanlara güvenipte 3 aylık almadım hesabı. 75 liram çöpe gitmiş oldu. Ülkede yolunda giden bişey yok arkadaşlar. O yüzden ne kontrol nede yaptırım mekanizması olmadığından, hizmeti verilmeyen hizmete parayı ödedip, sonra da "Destek ile irtibat kurunuz" diye dalga geçebiliyorlar.

Ne diyeyim...

Benim twitterdan Gameplusa etmediğim küfür kalmadı sırf bu hatadan ötürü. Bu arada araştırmalarım sonucu öğrendim ki bu hata şuan sadece Türkiye de alınıyor. Yurtdışında genellikle missing dll hatası veriyor ama sorunun çözümü çok basit. Sorun Nvdia ile alakalı değil sorun Turkcell. O kadar rezil rezalet bir serverları var ki! Bu hatayı almanın sebebi benim anladığım kadarıyla Origin ile Steam serverlarında bi kota var. E bende oyun Originde olduğundan Steamden zaten giremiyorum. Serverlar Türkiye saatlerine göre geç saatlerde boşaldığından ötürü de, gece geç saatlerde girebiliyorsunuz oyuna. Ona da girip oynamak denirse. 100mbps bağlantıya rağmen 720p den bile daha düşük kalitede oyun oynuyorum onda da sık donmalar oluyor.

Allahtan bu insanlara güvenipte 3 aylık almadım hesabı. 75 liram çöpe gitmiş oldu. Ülkede yolunda giden bişey yok arkadaşlar. O yüzden ne kontrol nede yaptırım mekanizması olmadığından, hizmeti verilmeyen hizmete parayı ödedip, sonra da "Destek ile irtibat kurunuz" diye dalga geçebiliyorlar.

Ne diyeyim...
Gameplusla alakası yok global geforcenowda da alıyorum hatayı

Gameplusla alakası yok global geforcenowda da alıyorum hatayı
Aslında konunun Gameplus ile de Nvidia ile de alakası yokmuş.

Sorun tamamen EA Gameste. Güvenlik politikaları gereği, bir hesabın en fazla 2 cihazda aynı anda açılmasına izin veriyor. İkiden fazla cihaz varsa untrust etmeniz gerekiyor (EA games web adresinden - Privacy veya Security sekmesi altında bulunuyor bu seçenek). Lakin her halükarda EA sizi 24 saat beklemeye alıyor. Geforcenow sanal cihazda olduğundan bunu bir PC olarak görüp, kendi bilgisayarınızda Origin yüklü olmasa bile, oradan Geforcenowa bağlandığınız için ikinci cihaz olarak görüyor. 24 saat beklemeden başka çözüm yada seçenek yok.

Böyle buyurdu EA Games.

Geri
Yukarı