Çözüldü Battlefield 2042 Oyun Çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Carlsberg

Kilopat
Makaleler
9
RAM
G.SKILL TridentZ RGB 4x8 3600MHz CL18
Ekran kartı
ASUS ROG Strix RTX 3060
Anakart
ASUS ROG Strix Z490-F
İşlemci
İntel 10700K
Oyun rastgele zamanlarda çöküyor, herhangi bir hata vermeden kapanıyor.
Sistemim oyun için yeterli, aklınıza gelebilecek her şey güncel, bilgisayar henüz dün formatlandı, bu sorun daha önceden yoktu.
Process Monitör Raporu için;

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
O oyun tam bir balon ve sorunlu optimizasyonu çok kötü nedeni büyük ihtimal o bende yasiyordum aynısıni.
Oyun gayet güzel, zevk alarak oynuyoruz. Beğenmeyenlerin ne beklediğini de anlamıyorum şahsen.
Optimizasyon olarak da -ben- sorun çekmiyorum, yüksek ayarda DLSS ile 120FPS alıyorum, yeterli.
Böyle bir sorun da daha önceden yoktu, format atıp yeniden yükleyince olmaya başladı. Direkt oyunla alakalı olsa neden önceden yoktu?
Steam'de denemesi ücretsizken i7-8700 tabanlı sistemimde nadiren de olsa birkaç kez ben de yaşadım bu durumu. Sanırım oyun kaynaklı bir durum, benzer olay BFV'te de oluyor bu arada.
Ancak çok sık oluyor ve dediğim gibi önceden olmuyordu hocam. Arkadaşlarımla beraber oynuyoruz, aynı şekilde onlarda sorun yok, ben yaşıyorum sadece.

@Carlsberg, Origin launcher güncelse önceki sürümü deneyip bir bakabilir misin veya tam tersi bir durum varsa güncellemeleri bir kontrol et derim. Onun dışında launcher'ın içerisindeki Origin in- Game overlay açık olduğunda bazı kullanıcılarda bu sık denilen düzeyde çökme sorunları zamanında sıklıkla yaşanıyordu, istersen bir de orayı kapatıp deneyebilir misin? Olmadı Origin Cache komple temizleyip bir de öyle bakarsın duruma.

@Carlsberg, Origin launcher güncelse önceki sürümü deneyip bir bakabilir misin veya tam tersi bir durum varsa güncellemeleri bir kontrol et derim. Onun dışında launcher'ın içerisindeki Origin in- Game overlay açık olduğunda bazı kullanıcılarda bu sık denilen düzeyde çökme sorunları zamanında sıklıkla yaşanıyordu, istersen bir de orayı kapatıp deneyebilir misin? Olmadı Origin Cache komple temizleyip bir de öyle bakarsın duruma.
Deneyeyim tabii.

Process Monitör raporuna bakabildiniz mi? Bir sorun görünüyor mu?

@Carlsberg , şu an sisteme uzağım hocam, yarın bir bakarım sizin için sorun olmazsa.
Tabii.

Ek bilgilendirme olması açısından yazıyorum;
23:41:46,29XXXX'de ilk CrashDumps oluşup onu bir sürü MiniDump dosyası takıp ediyor.
Result kısımları ise bu süreden itibaren "PATH NOT FOUND"lar ile dolu.
Hata bakma kısmına en tepeden bakmak gereksiz sanırım, başlarda normal olarak çalışıyordu çünkü oyun.
Screenshot_1.png

Origin Launcher üzerinden belirttiğim denemeler de işe yaramadıysa bir de ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp bir önceki sürüme geri dönmeyi denediniz mi? Raporda Windows ve system dışında birkaç defa NVIDIA ile ilgili parametreler gördüm. Bir denemekte fayda var bence..

BF 2042 küçük çapta da olsa OC'lara karşı kapanmalara yol açabiliyor. RAM, işlemci veya ekran kartınız da OC var mı? Özellikle işlemci ve ekran kartına yapılan OC'lar crash vermeye neden olabilir.

Geri
Yukarı