Çözüldü Battlefield 2042 Oyun Çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Carlsberg

Kilopat
Makaleler
9
RAM
G.SKILL TridentZ RGB 4x8 3600MHz CL18
Ekran kartı
ASUS ROG Strix RTX 3060
Anakart
ASUS ROG Strix Z490-F
İşlemci
İntel 10700K
Oyun rastgele zamanlarda çöküyor, herhangi bir hata vermeden kapanıyor.
Sistemim oyun için yeterli, aklınıza gelebilecek her şey güncel, bilgisayar henüz dün formatlandı, bu sorun daha önceden yoktu.
Process Monitör Raporu için;

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Origin Launcher üzerinden belirttiğim denemeler de işe yaramadıysa bir de ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp bir önceki sürüme geri dönmeyi denediniz mi? Raporda Windows ve system dışında birkaç defa NVIDIA ile ilgili parametreler gördüm. Bir denemekte fayda var bence..
Origin ile alakalı hiçbir şey sorunu çözmedi, daha öncesinde de bilgisayarda Kernel Power 41 hatası yaşadığımdan, Microsoft forum'da konu açmıştım, orada da DDU ile safe mode'da sürücüleri silip yeniden yüklemiştim, onu yaptığımdan beri Kernel almadım ancak oyun için maalesef bu da bir çözüm getirmiyor.
BF 2042 küçük çapta da olsa OC'lara karşı kapanmalara yol açabiliyor. RAM, işlemci veya ekran kartınız da OC var mı? Özellikle işlemci ve ekran kartına yapılan OC'lar crash vermeye neden olabilir.
Stok fabrika çıkışı kendi OC ayarları var, onun dışında elle müdahale söz konusu değil.
Ekleme

@Jonathan North az önce bir kez daha safe mode'da DDU ile sürücüleri kaldırıp, Asus'un sitesinden Windows 11 için ekran kartına uyumlu tavsiye edilen sürücüyü indirip kurdum. Sonuç yine aynı, oyun yine çöküyor.

Son düzenleme:
Origin ile alakalı hiçbir şey sorunu çözmedi, daha öncesinde de bilgisayarda Kernel Power 41 hatası yaşadığımdan, Microsoft forum'da konu açmıştım, orada da DDU ile safe mode'da sürücüleri silip yeniden yüklemiştim, onu yaptığımdan beri Kernel almadım ancak oyun için maalesef bu da bir çözüm getirmiyor.

Stok fabrika çıkışı kendi OC ayarları var, onun dışında elle müdahale söz konusu değil.
Ekleme

@Jonathan North az önce bir kez daha safe mode'da DDU ile sürücüleri kaldırıp, Asus'un sitesinden Windows 11 için ekran kartına uyumlu tavsiye edilen sürücüyü indirip kurdum. Sonuç yine aynı, oyun yine çöküyor.
Sorunun çözüldü mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı