Battlefield 2042 sistem gereksinimleri açıklandı

Battlefield 2042 beta kayitları başladı bana da mesaj geldi e-posta üzerinden orada yazan sistem gereksinimlerini burada paylaştım bilginize.
bf 70.png

Son düzenleme:
İşlemci olarak İ7 4790 öneriyor olamaz ya gerçekten, Ryzen 5 3600 ile eşit seviyede sanki. BF1-5'te 60-70 FPS zor veriyor. Üstelik 128 kişilik serverlar gelecek artık, işlemci kullanımının tavan yapması gerek mantıken.
İyi de dostum genel olarak FPS'i ekran kartı verir, 4790'nın da BF 1 & 5'te verebildiği üst limit 100-120 FPS aralığında. Kendim zamanında 1060 6G OC + i5-7500 ikilisi ile bile ortalama sabit 85-100 FPS arası rahat alabiliyordum. Açıkçası önerilen kısımda da en azından i7-7700K veya i7-8700 tarzında bir işlemci Ryzen 5-3600'e denk olarak daha mantıklı olurdu. Zaten 128 kişilik sunucuların hepsinde de gerçek oyuncu olmayacak, kalan 64 kişi yapay zeka ile donatılacağından işlemci yükü bir nebze hafif olur. Zaten haritalar o kadar büyük ki oyuncuların dağınık bir şekilde oynaması da yine buna bir etken.

Son düzenleme:
İyi de dostum genel olarak FPS'i ekran kartı verir, 4790'nın da BF 1 & 5'te verebildiği üst limit 100-120 FPS aralığında. Açıkçası önerilen kısımda en azından i7-7700K veya i7-8700 tarzında bir işlemci Ryzen 5-3600'e denk olarak daha mantıklı olurdu.
Evet ama BF oyunları işlemciyi sömürmesiyle meşhurdur, işlemci besleyemediği zaman ekran kartı kullanılamıyor, ekran kartının iyi olmasının da anlamı kalmıyor böylece, BF oyunları için gerçekten iyi işlemciler lazım drop yaşamamak için.

Dediğin gibi i7 4790 100-120 FPS verebiliyor olsa da operasyon modu gibi işlemciyi çok yoran modlarda 60'a 70'e kadar düşüyor, aslında BF1-5 için bile sınırda kalan bir işlemci.

Battlefield 2042 beta kayitları başladı bana da mesaj geldi e-posta üzerinden orada yazan sistem gereksinimlerini burada paylaştım bilginize.
Eki Görüntüle 1127208
Dostum EA portalına üye mi olmak gerekiyor betaya katılmak için? Biraz bilgilendirirsen çok sevinirim. Bir de beta için oyun ücretini ödemek gerekiyor mu?

Evet ama BF oyunları işlemciyi sömürmesiyle meşhurdur, işlemci besleyemediği zaman ekran kartı kullanılamıyor, ekran kartının iyi olmasının da anlamı kalmıyor böylece, BF oyunları için gerçekten iyi işlemciler lazım drop yaşamamak için.

Dediğin gibi i7 4790 100-120 FPS verebiliyor olsa da operasyon modu gibi işlemciyi çok yoran modlarda 60'a 70'e kadar düşüyor, aslında BF1-5 için bile sınırda kalan bir işlemci.
BF1 değil de BF V'in operasyon modları ve Metro haritası garip bir şekilde işlemciye aşırı abartılı yükleniyor, bu doğru yalnız şöyle bir gerçek de var ki i9-9900K gibi bir işlemci bile üst seviye kartlarla 1080p'de %80-85 gibi kullanımlara çıkabiliyor ki çoğu sağlam 6/12 işlemcilerde bile anlık %90-92'lik gibi kullanımları kendim gördüm. Şu an en basitinden BF V'te R5-3600 bile 2070S veya 2080 gibi bir kartla dahi bu bahsettiğim senaryolarda biraz da olsa yine darboğaz yapıyor mesela. Açıkçası bu tarz pozisyonlarda hiç yoktan sanal çözünürlük ölçeklendirmesini artırmak çok daha mantıklı geliyor bana, ayrıca i7-4790 ile FPS 60-70'lere kadar düşüyor dediğiniz ekran kartı nedir?

İşlemci sattırmak için bilinçli yapılıyor. Ama tabii çok ahım şahım bir işlemciye de pek gerek yok. En azından HT veya SMT destekli 6 çekirdek düzgün bir işlemci gayet yeterli bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı