Battlefield 4 Çalışmayı Durdurdu Hatası

PashaCrew

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Geçen hafta pazartesi günü D&R mağazasından Battlefield 4 aldım. Oyunu bilgisayara yükledim akıcı bir şekilde ultra ayarlarda 60 FPS ile oynadım. Fakat bilgisayara format atmam gerekti herşey normal bir şekilde çalıştı ama Battlefield 4 başlarken çalışmayı durdurdu hatası veriyor. Oyunu 3 kere silip yeniden yükledim, fayda etmedi. İnternetdeki her şeyi denedim. Bilgisayarı zaten oyunu aldığım gün Vatan Bilgisayar'dan Topladım. Ayrıyeten Origin'den Fifa 15 Demo versiyonu indirdim Fifa 15 'de aynı hatayı verdi. Sistem Özelliklerim ;
  • MSI Nvidia Gtx 960 2Gb Ekran Kartı
  • MSI H97M-G43 Anakart
  • 8Gb 1600mhz ram
  • Intel i5 4460 işlemci

Son düzenleyen: Moderatör:
Hem oyunu Hem Origin'i 3 kere silip yeniden yükledim @Silinen üye

@Recep Baltaş Tam olarak şöyle:

Kod:
Sorun İmzası

Sorunlu Olay Adı: APPCRASH
Uygulama Adı      : bf4.exe
Uygulama Sürümü : 1.4.2.30944
Uygulama Zaman Damgası : 55555ffe
Hata Modülü Adı : nvwgf2umx.dll
Hata Modülü Sürümü : 10.18.13.5560
Hata Modülü Zaman Damgası: 55c422c2
Özel Durum Kodu : c000001d
Özel Durum Uzaklığı : 0000000000a51b45

OS sürümü, yerel kimlik, ek bilgiler 1,2,3,4 de mevcut isterseniz onları da yazarım.

Ayrıca Windows 7 kullanıyorum.
Ben format atmayı bilmediğim için Bilgisayarcıya götürdüm Windows 10 istedim kendisin de Windows 10 olmadığını ve sorunlar olduğunu windows 7'nin sorunsuz ve daha güzel olduğunu söyledi bende tamam dedim.

DirectX sürümünüzü güncellemeniz gerekmektedir. Eğer olmazsa DirectX sürücülerini kaldırıp (tamamen) sonrasında tekrardan yükleyin (en son sürümünü) O da olmazsa;
Origin > Oyunlarım > Battlefield 4 sağ tuş yap > 32 Bit ise x86, 64 Bit ise x64 seçin (bazı durumlarda sistem bunları yanlış atayabiliyor. Örnek: 64bit e x86 gibi)

@-Norm- Directx 2 kere kaldırıp güncelleştirdim. Origin kısmına gelince Origin içinden böyle bir şey yapılmıyor galiba, sanırım C: klasörünü kast ettin anlamadım ? Eğer orayı diyorsan bende x86 olarak gözüküyor benim Pc 64 bit.

Windows 7'nin daha güzel olduğunu mu söyledi? Şuan o bakkalı dövesim var. Neyse Sosyal'de nasıl bilgisayarınıza temiz kurulum yapabileceğiniz ile ilgili rehberler var. O rehberlerden yararlanarak Win 8.1 veya 10 kurabilirsiniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı