Battlefield V RTX 2060 Düşük GPU Kullanımı Düşük FPS

fgoktas

Decapat
Arkadaşlar Haziran ayında aldığım sistem ile yaklaşık 1 aydır BF5'i DXR kapalı tüm ayarlar Ultra'da DX12 ile 100+FPS ile oynuyordum. Ancak bugün olanlar oldu. Hiçbir şey yapmadım, hiçbir ayarla oynamadım ve FPS 50'lere düştü. Low'a alınca hiçbir şey düzelmiyor. Anakartım güncel, ekran kartım güncel. Ekran kartını Display Driver Uninstaller ile tamamen silip tekrar kurdum, hiçbir şey değişmedi. Neden böyle oldu? GPU Kullanımı %50'nin altında ve genelde 5 bin civarı RAM kullanıyor oyun MSI Afterburner'den bugün baktığımda. Çıldırmamak elde değil. Oyunu 1 aydır Ultra'da akıcı oynarken bir anda oyunda inanılmaz bir şekilde FPS düştü hiçbir ayarla oynamadım. FİFA 19'da hiçbir FPS düşüşü olmadı. Titanfall 2 test edip ona da bakacağım. Yani elimde RTX2060 var ama GTX1050 Ti bile şu an benim aldığım performanstan daha iyi BF5 oyununda. Lütfen bilen birisi yardımcı olsun.

Anakart: MSI B450 GAMING Plus
Ekran Kartı: RTX 2060
İşlemci: Ryzen 5 2600
RAM: XPG (2X8)
PSU: Corsair TX750M

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram hızlarını kontrol edermisin eski bilgisayarımda böyle bir sorun vardı ram hızları düşük olduğu için oluyordu kontrol etmeni tavsiye ederim.

Kardeş sorunu çözdünmü aynısı şuan bende var delirttı akıcı şekılde oynarken takılma var sureklı fişler yanıyor anlamıyorum takılmasından düşmanı zorla vuruyorum...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı