Bayraktar TB2'nin Bugüne Kadar İmha Ettiği Sistemler

• Konuyu başlatan Jira
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 55
  • Görüntüleme 4B
Libya, karabağ, Suriye ve Ukrayna görevleri için sayım yapılmış. Etiyopya, Soma'li, sudan ve Irak'ta da kullanıldığını düşünürsek sayı artacaktır.

Ha bir de güneydoğu'da uçan dağ fareleri var, onların sayısını tutmaya gerek bile duymuyoruz.

Silah satarken cephe başarısı, silahı satacak ülkeye güzel bir reklam imkanı verir. TB-2'nin de bu başarısını ucuzluğuyla birleştirmesiyle ekmeğini bu konuda iyi yedik.

Eki Görüntüle 1267661

Eki Görüntüle 1267677

%80'i Rus sistemleri, ayrıca, bir ülke neden t-55, t-72- t-62'leri hizmette tutar?

En çok uçakları vurmasına güldüm. ucuz maliyetli bir hava aracı, milyon dolarlık uçakları telef ediyor.
Uçaklar milyon dolarlık da Bayraktar TB2 değil mi? Wiki sayfasında 6 milyon dolar olarak geçiyor. Uçakları havada vurmuyordur karada vuruyordur büyük ihtimal, zaten olayı da o diye biliyorum. Sonunda elimizden düzgün şeyler çıktı.

Uçaklar milyon dolarlık da Bayraktar TB2 değil mi? Wiki sayfasında 6 milyon dolar olarak geçiyor. Uçakları havada vurmuyordur karada vuruyordur büyük ihtimal, zaten olayı da o diye biliyorum. Sonunda elimizden düzgün şeyler çıktı.

Bir uçak kadar hiç mi hiç pahalı değil..

Bir uçak kadar hiç mi hiç pahalı değil..
Ben uçaktan pahalı demedim zaten, arkadaşın dediği şeyin saçmalığını söyledim. Milyon dolarlık uçakları mahvediyor demiş, bayraktar da milyon dolarlık demişim. Zaten o uçaklarla kafa kafaya dalıp galip çıkması pek mümkün değil gibi diye düşünüyorum, yerdekileri vurmuştur diyorum.

Bu aletin radarda görünme olasılığı düşük mü hayalet SİHA mı?
Hayalet gibi bir kavramı kullanmak doğru değil. Boyutu küçük olduğu için radar izi düşük bir platform, dolayısıyla çoğu platform tarafından görünmesi daha zor oluyor.

Uçaklar milyon dolarlık da Bayraktar TB2 değil mi? Wiki sayfasında 6 milyon dolar olarak geçiyor.
Sadece olaya maddi yönden bakmamak gerek.

• TB-2'de pilot kaybı yok, ki bir pilot çoğu zaman bir platform kaybından daha önemlidir.​
  • Bir TB-2'nin üretim süresi, bir uçağın üretim süresine göre çok çok daha kısa.​
  • TB-2'de taşınan mühimmatlar, çoğu uçakta taşınan mühimmatlara kıyasla daha ucuz ve üretim süresi daha kısa.​
  • Bir TB-2'nin maliyeti birkaç milyon dolar iken, bir savaş uçağının minimum maliyeti 9-10 kat civarında.​

Geri
Yukarı