Bayram Namazı Nasıl Kılınır?

Zeki Mürmeyen

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Beyler ben ateistim. Ama bildiğiniz gibi aile baskısı ile bayram namazına gitmek zorundayım. Bu namaz hareketlerini de eğilme kalkma falan öğrenmem gerekiyor. Başkasından bakıp yapınca meksika dalgası durumuna düşmeyeyim diye öğrenmek istiyorum. Abdesti hallederim kapıyı kapatır,elimi yüzümü falan yıkarım. Hallettik o işi. Dua işini de hallederim. İçimden şarkı markı söylerim dudakları oynattık mı tamamdır. Ama işte şu hareketlerin bir kombinasyonu varsa birisi söylesin lütfen
s3.gif

NOT: Şimdi bana ceza meza verirler ama öğrenmem gerek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ha bide sesli gülersen Cemahat senin azını burnunu kırar diyim
Geçen hafta Cuma'ya gittiğimde küçük çocuklar fıldır fıldır caminin içinden geçiyor diye herkes kızdı. Şöyle bir düşününce olması muhtemel.
Şaka bir yana eğer bayram namazına gideceksen çok az vakit var ve duaları filan ezberleyemezsin. Kitapçılarda küçük 25-30 sayfalık "Kolay namaz kılma rehberi" kitapları olur. Onlardan bir tanesini alıp, öğrenebilirsin. Bayram namazına gidince yanındakinler ne yapıyorsa onu yap, bildiğin duaları oku içinden. Ama gerçekten içinden gelmiyorsa gösteriş için gitme. İbadet etmek insanın içinden gelmelidir bence. Zorla yapılırsa kıymeti kalmaz. Ben de eskiden bilmiyordum lakin namaz kılmayı öğrendim ve 5 vakit namaz kılmasam bile haftada bir okul saatlerine denk gelmediğinde Cuma'ya gidiyorum. Tabi kide zorla değil bu. Kendi içimden geliyor ve zorla olmuyor. Vaktim de bol, yapacağım bir şey yok. Hem zamanımı değerlendiriyorum, hem de bilgisayar başından kurtuluyorum, temiz hava alıyorum. En önemlisi gözlerim bayram ediyor, dinleniyor. :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı