Netflix Bazı filmler ve diziler neden Netflix'ten kaldırılıyor?

fortBoys

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Normalde böyle bir konu açmayacaktım. Netflix'in ne yayınlayıp yayınlamayacağı benim haddime değil. Ama artık saçmalaşmaya başladı. Bir baktım American psikopatı kaldırılmış. Fight Club da 2 güne kaldırılacak. Anlamadığım şey neden kaldırılıyor sebebi ne? Netflix'in keyfi ve kahyası yüzünden falan mı yoksa başka nedenleri mi var? Biri beni aydınlatabilir mi?

Normalde böyle bir konu açmayacaktım. Netflix'in ne yayınlayıp yayınlamayacağı benim haddime değil. Ama artık saçmalaşmaya başladı. Bir baktım American psikopatı kaldırılmış. Fight club da 2 güne kaldırılacak. Anlamadığım şey neden kaldırılıyor sebebi ne? Netflix'in keyfi ve kahyası yüzünden falan mı yoksa başka nedenleri mi var? Biri beni aydınlatabilir mi?

Tabii ki de keyfi kahyasından değildir dostum. Yapımcı firmayla para muhabettleri telif muhabbetleri bir sürü şey dönüyordur arkada.

Normalde böyle bir konu açmayacaktım. Netflix'in ne yayınlayıp yayınlamayacağı benim haddime değil. Ama artık saçmalaşmaya başladı. Bir baktım American psikopatı kaldırılmış. Fight club da 2 güne kaldırılacak. Anlamadığım şey neden kaldırılıyor sebebi ne? Netflix'in keyfi ve kahyası yüzünden falan mı yoksa başka nedenleri mi var? Biri beni aydınlatabilir mi?

Bildiğim kadarıyla belli bir anlaşmaları var yapımlarla kullanım süreleri dolunca ya haklarını yeniliyorlar ya da bırakıyorlar.

Normalde böyle bir konu açmayacaktım. Netflix'in ne yayınlayıp yayınlamayacağı benim haddime değil. Ama artık saçmalaşmaya başladı. Bir baktım American psikopatı kaldırılmış. Fight Club da 2 güne kaldırılacak. Anlamadığım şey neden kaldırılıyor sebebi ne? Netflix'in keyfi ve kahyası yüzünden falan mı yoksa başka nedenleri mi var? Biri beni aydınlatabilir mi?
Bu film ve dizilerin bir çoğu belirli bir süreliğine telif ücreti verilerek yayınlanıyor. Süresi dolacağı zaman izlenmeleri düşükse ya da potansiyeli kadar izlenildiyse tekrardan satın almıyorlar.

Başka firmayla anlaşmış olabilirler veya Türkiye'den kaldırılıyor olabilir.
Mesela DC Comics'in yaptığı anlaşma ile the cw Amerika kanalında ve Amerika Netflix'te oynatılıyor artık dizileri.

Hocam yapım şirketleri ile yapılan anlaşmalar süreli oluyor, haliyle bitince yayın hakları da Netflix'den alınmış oluyor. Yani normal bu durumlar aslında.
Tekrar anlaşma olmazsa kaldırılıyor içerikler.

Genel kaldırmıyorlarsa Türkiye'de yaşadığınız için. Netflix Türkiye'de o kadar az içerik var ki. Kendi yapımları izlenmeyecekse baştan alınmamalı zaten. Şu anlık Disney ve Prime iyi gidiyor ama onların da yurt dışı versiyonları aşırı iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı