Bazı kadınlar neden erkeklere karşı böyle?

Neden genelleme yapıyorlar o zaman? Ben cinsiyet eşitliğinden yanayım. Ama o beyninde sadece 1 hidrojen atomu olanlar yüzünden bende küfür yiyorum. Sence hak ediyor muyum ben?

Tabii ki de hak etmiyorsun. Onlar eğitimsiz insanlar.

Neden genelleme yapıyorlar o zaman? Ben cinsiyet eşitliğinden yanayım. Ama o beyninde sadece 1 hidrojen atomu olanlar yüzünden bende küfür yiyorum. Sence hak ediyor muyum ben?

Bu arada sen kız mısın? Merak ettim de.

Az önce bir video gördüm, kadınlara Türk erkeklerini 3 kelimeyle anlatın diyorlar ve verilen cevaplar şu tarzda:
  • Sapık
  • Kro
  • Keko
  • Cahil
  • Kütük
  • Hödük
Bu arkadaşlar babalarına karşı da mı böyle? Neden bazıları kendilerini erkeklerden kat kat üstün görüyor?
Bir çok erkek bir kız gördüğünde sanki ilk kez kız görmüş gibi tepki veriyor ve kadınları ilahlaştırıyor.

Tabii ki de hak etmiyorsun. Onlar eğitimsiz insanlar.
Zaten feminizm kadını yüceltmek anlamına gelmiyor. Kadınların iş, okul ve spor gibi yerlerde olan eşitsizliği kaldırmayı amaçlıyor. Ama maalesef ki ülkemizde bununla ilgili bir eğitim verilmediği için herkes yanlış anlıyor.
Mesela 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanıyor. Ama Dünya Erkekler günü kutlanmıyor.

Sözün özü, feminizm adı altında erkeklerin ötekileştirilmesini doğru bulmuyorum ben.

Bu arada sen kız mısın? Merak ettim de.
Yok hocam değilim.

Zaten feminizm kadını yüceltmek anlamına gelmiyor. Kadınların iş, okul ve spor gibi yerlerde olan eşitsizliği kaldırmayı amaçlıyor. Ama maalesef ki ülkemizde bununla ilgili bir eğitim verilmediği için herkes yanlış anlıyor.
Mesela 8 Mart dünya Kadınlar Günü olarak kutlanıyor. Ama dünya erkekler günü kutlanmıyor.

Sözün özü, feminizm adı altında erkeklerin ötekileştirilmesini doğru bulmuyorum ben.

Bence de. Her feminizm aynı değil.

Şu keko sevdalısı kızlara bir ben mi denk gelmedim? Çok kız tanıdım hiçbiri böyle değildi.
Hepsi öyle söyler. Ben çok tanık oldum kültürlü zeki kız düzeysiz bir erkekle evlendi tanıdığım biriydi.

Feminizmin yanlış anlaşılması ve erkeklerin ötekileştirilmesi.
Femizim doğru anlaşılıyor. Sözcük anlamı da kadıncılıktır eşitliği savunmaz.

Femizim doğru anlaşılıyor. Sözcük anlamı da kadıncılıktır eşitliği savunmaz.
1664460206440.png

Millein işi gücü yok feminizm sayfasını kökünden mi değiştirsin?
Taraflı bir kaynak olduğu biliniyor oraya herkes yazabilir. Bunu kast ettim düzgün bir kaynak yoksa benim söylediğim doğru demektir. Ayrıca kaynak bölümündeki neredeyse tüm kaynaklar feminist sitelerden alınmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı