Bazı kişiler çok itici geliyor ve bazı kişilerden bayağı çekiniyorum

Kişilik analizi yapmışsın bunun sana ne faydası olacak ki kitap falan mı çıkaracaksın? Şu dünyaya bir kere geliyorsun. O bu şu ne yapıyor diye takibi bırak. Kendi hayatını yaşa, bırak başkası seni kıskansın.

Her insanın hayatının geri kalanını pozitif anlamda şekillendireceği kırılma anları odak noktaları olur. Bu kırılma anı kendiliğinden gelmez; gelmediği içinde negatif hayata bakış açısı ömrünü tüketir kendine yazık edersin.
Adamın istediği şey karşısına aşık olacağı bir kız çıkmalı ki bu kızında onda gönlü olduğunu anlayabilmeli kendi gibi olduğunu kabullenmeli.

Arkadaşlar şimdi itici gelen ve çekindiğim insan tiplerini maddeler halinde açıklayacağım. Sizde de buna benzer bir durum var mı, ayrıca bu durumun değişme olasılığı nedir merak ettim?

· Zibidi, kıro benzeri kaba tipler: Bunların kendine benzeyen bir ortamı vardır. Meslek lisesine giderler, mahallede, kaldırım kenarında çömelip yere tükürerek sohbet ederler veya mahalle köşeleri olmasa da okul bahçesinde takılırlar. Her cümlenin sonunu "hınınığ kuyiyiğm" diyerek kapatırlar. Böyle tiplerin ne halt yiyeceği genelde belli olmaz.

- Ben bunlardan hem çekinirim hem de itici bulurum. Bir ortamda buna benzer birisi varsa o ortama hayatta girmem.

· Kızlarla takılan kaba görünümlü tipler: Bunlar genelde babadan zengin olan, sakalını kesse tipi tırt olan, esmer, melül melül bakan tiplerdir. Közcüler de bu klasmanda yer alabilir. Bi kısmı tam çirkin veya kıro olmasa da y*v**k bir tipe benzer.

- Bunları acayip itici buluyorum, ki genel olarak çoğu kişi öyle buluyor. Yaptıkları her bir şey eğreti duruyor bu adamların. Hiç böyle kişilerle tanışıklığım olmadığı için çekinir miyim bilmem.

· Kızlarla rahat bir şekilde iletişim kurabilen tipler: Instagram'da güzel bir kızın profilini görünce böyle tipleri de bazen yanında görüyorum. Sonra diyorum ki; "ulan bu elemanlar şu kızlarla nasıl aynı ortamda bulunuyor?" Adama bakıyorsun kız arkadaş çevresi falan var, kızlarla rahat rahat konuşabiliyor. Tatil mekanlarında veya üniversitede görülür genelde böyle tipler.

- Baktığımızda pek bir zararı yok aslında ama ben şahsen acayip uyuz oluyorum böylelerine de. Okulda falan görmüştüm kızlarla rahat konuşan tipleri. Genelde çekinirim de böylelerinden, uzak durmayı tercih ederim.

· Bakımlı, güzel, havalı kızlar: Kişilik bakımından ele almadığım için bu maddeyi doldurmayı es geçiyorum.

-
Bunları anca yolda yürürken görüyorum, çevremde bugüne kadar hiç kız olmadı. Hiçbirisiyle konuşmuşluğum, iletişim kurmuşluğum yok. Bu kızlarla konuşsan ne konuşulur, ne tepki verir hiç benim anlayacağım şeyler değil. Fena halde çekinirim, Dışarda bunları görünce moralim bozulur ayrıyeten.

Gelelim anlaşabildiğim kişilere. Benim anlaşabildiğim kişiler genelde kızlarla konuşmak istese de konuşamayan, katı bir kişiliği olmayıp eğlenceli olan, kafa dengi kişiler. Nedense böyleleri bana pek denk gelmedi bugüne kadar, o yüzden baya az arkadaşım olmuştur.

Fazla sorunlu, kaba olan kişilerden ve sosyal anlamda kusursuz olan kişilere nedense pek ısınamama halim var.
Kusura bakmayın ama sizin sevdiğiniz bi insan türü varmı ? Kekoları anlarım sevmessiniz ama bakımlı , güzel kızlardan neden itici geliyor ? Gerçekten çok saçma , umarım kendinizi düzeltirsiniz. Demişsinizki kızlarla rahat bi şekilde iletişim kurabilen tipler , e ne yapsın adam kekeleyerekmi konuşsun ? Bu kadar asosyal olunmaz cidden. Saygılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı