Bazı kişiler çok itici geliyor ve bazı kişilerden bayağı çekiniyorum

Herkes nihayetinde yalnız kalır, çokta kafaya takma. Kendini anlamakta güçlük çekersen oradan oraya sürüklenip bir çevreye muhtaç olursun. Günümüzde insanların çoğu sosyal olmayı, kendi dertlerini çözmekten aciz olduğu ya da kendi başına eğlenmeyi beceremediği için seçiyor. Bana göre arkadaşlığın, dostluğun yanında zerre önemi yok. Başkalarını düşünmek yerine kendi üzerine düşünürsen senin için daha iyi olur.

Kardeşim bence sen şu çok saçma olan güncel türk dizilerinin etkisinde kalmışsın. Herkes aynı olmuyor. Herkesi zan altında bırakmaya gerek yok yanlış düşünüyorsun bence.

İnternette var böyle tipler. Kesin hayatında bir kızla yüz yüze bile gelmemiştir.
Herkes nihayetinde yalnız kalır, çokta kafaya takma. Kendini anlamakta güçlük çekersen oradan oraya sürüklenip bir çevreye muhtaç olursun. Günümüzde insanların çoğu sosyal olmayı, kendi dertlerini çözmekten aciz olduğu ya da kendi başına eğlenmeyi beceremediği için seçiyor. Bana göre arkadaşlığın, dostluğun yanında zerre önemi yok. Başkalarını düşünmek yerine kendi üzerine düşünürsen senin için daha iyi olur.

Abi beceriyorlar bu işi uzatmaya gerek yok. Biz de asosyalliğimize anlam yüklemekle uğraşalım :D

İnternette var böyle tipler. Kesin hayatında bir kızla yüz yüze bile gelmemiştir.

Abi beceriyorlar bu işi uzatmaya gerek yok. Biz de asosyalliğimize anlam yüklemekle uğraşalım :D
Siz hep dış görünüşten bahsediyorsunuz. Dış görünüşe bakmayan insanlarda vardır. Örneğin futbol oynuyorsunuz. Bir kız sizi görüyor ve şunu diyor: "Ne kadar güzel futbol oynuyor". Belki kız sizinle tanışmak ister. Ne demek istediğimi anlamışsınızdır, umarım.

Siz hep dış görünüşten bahsediyorsunuz. Dış görünüşe bakmayan insanlarda vardır. Örneğin futbol oynuyorsunuz. Bir kız sizi görüyor ve şunu diyor: "Ne kadar güzel futbol oynuyor". Belki kız sizinle tanışmak ister. Ne demek istediğimi anlamışsınızdır, umarım.
Ama ben berbat futbol oynarım işte. Milletin genel olarak yaptığı, futbol oynamak, basketbol oynamak gibi şeylere hiç yeteneğim yok. Zaten bu şekilde ne ben öylelerine yaklaşabildim, ne de onlar beni aralarına aldı. Küçükken arkadaş görmemiş adam büyüyünce de nasıl bir şey olduğunu bilmez tabi.

Son düzenleme:
Sizi siz olduğu için seven insanlarla birlikte olun, sizi yeteneğiniz için paranız için o için bu için seviyorsa hiç bulaşmayın. Çocuk ciddiye alıp sevgili yapınca ne olacak ? İlişki kısa süreli olacak ve terkedilecek, ardından iyice dibe çökecek. Arkadaş evhamlı, nazlı ve asosyal, bence ekstradan çaba sarf etmesine gerek yok onu böyle kabul etmeliyiz. Zamanla kendisi de bu duruma alışacaktır.

Ama ben berbat futbol oynarım işte. Milletin genel olarak yaptığı, futbol oynamak, basketbol oynamak gibi şeylere hiç yeteneğim yok. Zaten bu şekilde ne ben öylelerine yaklaşabildim, nede onlar beni aralarına aldı. Küçükken arkadaş görmemiş adam büyüyünce de nasıl bir şey olduğunu bilmez tabi.
Sizden özür dilemek istiyorum. Nedeni şu, tavsiye vereyim derken, sizi incittim. Ben sizden büyüğüm. Sizin yaşanızda kardeşim var. Sizin mutlu olmanızı istiyorum. Arkadaşınız gibi görün beni. Kafanıza takmayın. Siz çok iyi insansınız. Her şey yoluna girer bir gün. Mutlu olmanız dileğimle.
Sizi siz olduğu için seven insanlarla birlikte olun, sizi yeteneğiniz için paranız için o için bu için seviyorsa hiç bulaşmayın. Çocuk ciddiye alıp sevgili yapınca ne olacak ? İlişki kısa süreli olacak ve terkedilecek, ardından iyice dibe çökecek. Arkadaş evhamlı, nazlı ve asosyal, bence ekstradan çaba sarf etmesine gerek yok onu böyle kabul etmeliyiz. Zamanla kendisi de bu duruma alışacaktır.
Haklısınız bu konuda, beni uyardığınız için teşekkür ederim.

Ben zaten sevgili falan aramıyorum, olmasını isterim ama beni kim ne yapsın deyip geçiyorum. Önce kendi kendimi düzeltip sonra bulaşmak daha mantıklı gibi geliyor. Hatta bi ara annem bir kızla tanışmıştı, bana sende tanış dedi, ne konuşacağım dedim gitmedim. Kesin birileri "aha salağa bak" falan diyecek. :D

Kişilik analizi yapmışsın bunun sana ne faydası olacak ki kitap falan mı çıkaracaksın? Şu dünyaya bir kere geliyorsun. O bu şu ne yapıyor diye takibi bırak. Kendi hayatını yaşa, bırak başkası seni kıskansın.

Her insanın hayatının geri kalanını pozitif anlamda şekillendireceği kırılma anları odak noktaları olur. Bu kırılma anı kendiliğinden gelmez; gelmediği içinde negatif hayata bakış açısı ömrünü tüketir kendine yazık edersin.

Yemin ederim burda tam beni anlatmışsın. Bu anlattığın kişi benim sorularıma bakın😸
Arkadaşlar şimdi itici gelen ve çekindiğim insan tiplerini maddeler halinde açıklayacağım. Sizde de buna benzer bir durum var mı, ayrıca bu durumun değişme olasılığı nedir merak ettim?

· Zibidi, kıro benzeri kaba tipler: Bunların kendine benzeyen bir ortamı vardır. Meslek lisesine giderler, mahallede, kaldırım kenarında çömelip yere tükürerek sohbet ederler veya mahalle köşeleri olmasa da okul bahçesinde takılırlar. Her cümlenin sonunu "hınınığ kuyiyiğm" diyerek kapatırlar. Böyle tiplerin ne halt yiyeceği genelde belli olmaz.

- Ben bunlardan hem çekinirim hem de itici bulurum. Bir ortamda buna benzer birisi varsa o ortama hayatta girmem.

· Kızlarla takılan kaba görünümlü tipler: Bunlar genelde babadan zengin olan, sakalını kesse tipi tırt olan, esmer, melül melül bakan tiplerdir. Közcüler de bu klasmanda yer alabilir. Bi kısmı tam çirkin veya kıro olmasa da y*v**k bir tipe benzer.

- Bunları acayip itici buluyorum, ki genel olarak çoğu kişi öyle buluyor. Yaptıkları her bir şey eğreti duruyor bu adamların. Hiç böyle kişilerle tanışıklığım olmadığı için çekinir miyim bilmem.

· Kızlarla rahat bir şekilde iletişim kurabilen tipler: Instagram'da güzel bir kızın profilini görünce böyle tipleri de bazen yanında görüyorum. Sonra diyorum ki; "ulan bu elemanlar şu kızlarla nasıl aynı ortamda bulunuyor?" Adama bakıyorsun kız arkadaş çevresi falan var, kızlarla rahat rahat konuşabiliyor. Tatil mekanlarında veya üniversitede görülür genelde böyle tipler.

- Baktığımızda pek bir zararı yok aslında ama ben şahsen acayip uyuz oluyorum böylelerine de. Okulda falan görmüştüm kızlarla rahat konuşan tipleri. Genelde çekinirim de böylelerinden, uzak durmayı tercih ederim.

· Bakımlı, güzel, havalı kızlar: Kişilik bakımından ele almadığım için bu maddeyi doldurmayı es geçiyorum.

-
Bunları anca yolda yürürken görüyorum, çevremde bugüne kadar hiç kız olmadı. Hiçbirisiyle konuşmuşluğum, iletişim kurmuşluğum yok. Bu kızlarla konuşsan ne konuşulur, ne tepki verir hiç benim anlayacağım şeyler değil. Fena halde çekinirim, Dışarda bunları görünce moralim bozulur ayrıyeten.

Gelelim anlaşabildiğim kişilere. Benim anlaşabildiğim kişiler genelde kızlarla konuşmak istese de konuşamayan, katı bir kişiliği olmayıp eğlenceli olan, kafa dengi kişiler. Nedense böyleleri bana pek denk gelmedi bugüne kadar, o yüzden baya az arkadaşım olmuştur.

Fazla sorunlu, kaba olan kişilerden ve sosyal anlamda kusursuz olan kişilere nedense pek ısınamama halim var.

Yeni konular

Geri
Yukarı