Bazı Oyun ve Programlarda Görüntü Bulanıklığı

Esgardir

Kilopat
Başlıkta belirttiğim gibi Crusader Kings 2 oyununda ve Nvidia Geforce Experience programında görüntü çok bulanık, sanki çözünürlük 800x600 gibi. Yazıları okurken zorlanıyorum çok kalitesiz görünüyor ve CK2 oyunundayken Shift+Tab Steam arayüzüm de bulanık görünüyor. Öte yandan diğer oyunlarımda (PUBG CS:GO) böyle bir sorun yok yazılar ve oyun gayet net. Bu sıkıntı hakkında bilginiz veya daha önce yaşayıp düzeltmiş olanınız var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bulanık uygulamaları tamamen kapat. Sağ tıklayıp Özellikler de. Uyumluluk sekmesinden "Yüksek DPI ölçeklendirme davranışını geçersiz kıl. Ölçeklendirmeyi gerçekleştiren:" yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyip Uygula de. Daha sonra uygulamayı aç.

upload_2018-2-5_22-29-55.png

Bulanık uygulamaları tamamen kapat. Sağ tıklayıp Özellikler de. Uyumluluk sekmesinden "Yüksek DPI ölçeklendirme davranışını geçersiz kıl. Ölçeklendirmeyi gerçekleştiren:" yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyip Uygula de. Daha sonra uygulamayı aç.

Eki Görüntüle 280835
Bunu az önce internette başka bir sitede paylaşılmış şekilde çözüm olarak gördüm ve denedim. Ne yazık ki işe yaramadı. Buğulu olan programlar halen aynı. Yine de teşekkür ederim.

Ekran çözünürlüğünüz kaç? Monitöre mi bağlı, TV'ye mi bağlı? Bahsettiğiniz hatanın kaynağı genellikle "DPI" uyumluluğu ile çözülüyor.
Bunu denediniz mi peki?
Çözünürlüğüm 1920x1080, LCD Monitor. Bu çözümü denemedim şimdi deniyorum hemen.

Ekran çözünürlüğünüz kaç? Monitöre mi bağlı, TV'ye mi bağlı? Bahsettiğiniz hatanın kaynağı genellikle "DPI" uyumluluğu ile çözülüyor.
Bunu denediniz mi peki?
Bu çözümü denedim. İşe yaramadı. Ancak ekran kartı sürücüsünü güncelleyince Geforce Experience programındaki buğulu yazı problemi gitti. Crusader Kings'te halen devam ediyor. Sanırım oyunu tekrar yüklemeyi deneyeceğim. Cevaplar için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı