Çözüldü Bazı oyunlar ve uygulamalar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SharpeX

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 7 - 7700X - ASUS DUAL RTX 4070 - HYPERX FURY 16x2 6000MHZ RAM - Kingston 1TB 7000/5000MB/S M.2 SSD
Bilgisayarımdaki .Net Framework sürücüsü güncel değil ve güncelleyemiyorum ya da aktif edemiyorum çoğu uygulama oyun açılmıyor.
Roblox, Minecraft, Kaspersky'ıda kuramıyorum .net Framework hatası veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
.NET Framework bileşenlerinin sistemde kurulu olduğundan emin olun. Bunları Windows Özellikleri aracı ile etkin edebilirsiniz. Ya da buradan Microsoft'un kendi web sitesinden Download Microsoft .NET Framework 4 (Web Yükleyicisi) from Official Microsoft Download Center edinebilirsiniz.

Yukarıda paylaştığınız resimdeki hata koduna bakacak olursak, güncelleme servislerinde bir sorun var gibi görünüyor. Dilerseniz bunları durdurup, yeniden etkin edebilirsiniz. Komut satırına gidin ve aşağıda verdiğim komutları yapıştırın.

Kod:
net stop wuauserv
net stop cryptSvc
net stop bits
net stop msiserver

SoftwareDistribution ve Catroot2 klasörlerini tamamen yenileyelim.
Kod:
ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
ren C:\Windows\System32\catroot2 Catroot2.old

Durdurduğumuz hizmetleri geri çalıştıralım.
Kod:
net start wuauserv
net start cryptSvc
net start bits
net start msiserver

Şimdi kişisel bilgisayarınızı yeniden başlatın ve yeniden aynı işlemleri uygulamayı deneyin. Eğer olmazsa, DISM aracını kullanarak sistem dosyalarını onarmayı deneyin.
Sistem özellikleri ve işletim sistemi sürümü?

(İşletim sistemi sürümünü öğrenmek için arama çubuğuna "winver" yazmanız yeterli)
1620391170988.png
1620391190544.png

.NET Framework bu sürüm ile yüklü geliyor. Yüklemenize normalde gerek olmamalı.

Arama çubuğuna "regedit" yazıp açılan pencerede arama kısmına
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\NET Framework Setup\NDP\v4\Client yapıştırın. Daha sonrasında açılan pencerenin ekran görüntüsünü atın lütfen.

1620393449198.png

1620393482167.png

Açamadığınız oyunları açmaya çalışırken verdikleri hatanın bir ekran görüntüsünü de rica edeceğim. Bu ekran görüntüsünde gördüğüm üzere bilgisayarınızda .NET Framework'un son sürümü yüklü.

Hata Vermiyor Hiçbiri, Açılmıyorlar

1620395315553.png
.net framework'ü çalıştıramıyorum hata alıyorum

Eki Görüntüle 1012273 .net framework'ü çalıştıramıyorum hata alıyorum
Hangi .NET Framework özelliklerini açmaya çalıştığınızı anlamıyorum. Normalde olması gereken hallerinde gibi duruyor. Bir format atmayı deneyebilirsiniz sanırım. Benim fikirlerim tükendi. Ayarlarınız normalde olması gerektiği gibi.
1620395458876.png

Başka bir hocam bir fikir belirtsin.
Eki Görüntüle 1012273 .net framework'ü çalıştıramıyorum hata alıyorum
Önce diyorsunuz ki .NET Framework hatası alıyorum, programlar yüklenmiyor. Daha sonrasında .NET Framework'ü aktif hale getiremedim. Sonrasında bana böyle bir ekran atıyorsunuz. Ancak her şey olması gerektiği gibi. Aldığınız hatanın resmini atmazsanız yardımcı olamam.

Geri
Yukarı