Bazı oyunlara girince laptop şarj olmuyor

furkankgz

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, LoL ve Valorant hariç diğer oyunlara girdiğimde laptop şarj olmayı bırakıyor. Bazı oyunlarda ekran kartı kullanımı %100 veya %90-95 seviyelerine geldiğinde de aynı şekilde şarj olmayı bırakıyor ve anlık bir donma sonrasında ekran kartı kullanımı %60-70 seviyelerine düştükten sonra şarj olmaya devam ediyor. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Birkaç test yaptım onları hemen alta ekliyorum.

Sistem özelliklerim
  • Monster Abra A5 v13.4.3
  • i7 8750H.
  • 8 GB RAM.
  • GTX 1050 Ti (driver version: 496.13 - en güncel)
  • 480GB SSD.
MSI Afterburner

güç kesilirken.PNG

1080p en yüksek ayarlarda güç kesilirken ki an.

kestikten sonra.PNG

1080p en yüksek ayarlarda güç kesildikten sonra (FPS 30'da sabitleniyor doğal olarak)

endüşükayarlar.PNG

Ve son olarak 1080p en düşük ayarlar (herhangi bir güç kesilmesi olmuyor)

AIDA64 rapor dosyası: Report

AIDA64 stability test:

stabilitytest.png

FurMark sonucu (test sırasında ara ara güç kesilmeleri oluştu):

gpu1080p 2..PNG

Dipnot: Sıcaklık değerleri normal olmasına rağmen ekran kartı tam kullanımındayken bilgisayar kapandı. Sadece bir defa oldu.

Merhabalar, LoL ve Valorant hariç diğer oyunlara girdiğimde laptop şarj olmayı bırakıyor. Bazı oyunlarda ekran kartı kullanımı %100 veya %90-95 seviyelerine geldiğinde de aynı şekilde şarj olmayı bırakıyor ve anlık bir donma sonrasında ekran kartı kullanımı %60-70 seviyelerine düştükten sonra şarj olmaya devam ediyor. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Birkaç test yaptım onları hemen alta ekliyorum.

Sistem özelliklerim
  • Monster Abra A5 v13.4.3
  • i7 8750H.
  • 8 GB RAM.
  • GTX 1050 Ti (driver version: 496.13 - en güncel)
  • 480GB SSD.
MSI Afterburner

Eki Görüntüle 1196624

1080p en yüksek ayarlarda güç kesilirken ki an.

Eki Görüntüle 1196625

1080p en yüksek ayarlarda güç kesildikten sonra (FPS 30'da sabitleniyor doğal olarak)

Eki Görüntüle 1196627

Ve son olarak 1080p en düşük ayarlar (herhangi bir güç kesilmesi olmuyor)

AIDA64 rapor dosyası: Report

AIDA64 stability test:

Eki Görüntüle 1196633

FurMark sonucu (test sırasında ara ara güç kesilmeleri oluştu):

Eki Görüntüle 1196638

Dipnot: Sıcaklık değerleri normal olmasına rağmen ekran kartı tam kullanımındayken bilgisayar kapandı. Sadece bir defa oldu.
Hocam düşük bir ihtimal ama şarj aleti pc'yi besleyemiyor olamaz mı?

Cihazın anlık güç tüketimi ve anlık cihaza gönderilen şarj birbirini nötrlüyor olabilir mi?
Bunu nasıl anlayabilirim hiç bilmiyorum. İlk defa böyle bir şey ile karşılaşıyorum
Hocam düşük bir ihtimal ama şarj aleti pc'yi besleyemiyor olamaz mı?
Adaptörde hiç değişiklik yapmadım şu ana kadar önceden böyle bir şey yaşamıyordum hiç. Ek bi adaptörüm olmadığı için bunu deneme fırsatım olmadı. Ama böyle bir şey olursa mantık olarak cpu stres testinde de aynı sonuç ile karşılaşmaz mıydık

Bunu nasıl anlayabilirim hiç bilmiyorum. İlk defa böyle bir şey ile karşılaşıyorum.

Adaptörde hiç değişiklik yapmadım şu ana kadar önceden böyle bir şey yaşamıyordum hiç. Ek bir adaptörüm olmadığı için bunu deneme fırsatım olmadı. Ama böyle bir şey olursa mantık olarak CPU stres testinde de aynı sonuç ile karşılaşmaz mıydık.

Hocam dediniz doğru zaten sadece ben bir teori ortaya attım.

Bunu nasıl anlayabilirim hiç bilmiyorum. İlk defa böyle bir şey ile karşılaşıyorum.

Adaptörde hiç değişiklik yapmadım şu ana kadar önceden böyle bir şey yaşamıyordum hiç. Ek bir adaptörüm olmadığı için bunu deneme fırsatım olmadı. Ama böyle bir şey olursa mantık olarak CPU stres testinde de aynı sonuç ile karşılaşmaz mıydık.

Cihaz şarjı algılıyor fakat şarj yüzdesi değişmiyor ise muhtemelen dediğim gibi oluyordur. Peki oyun haricinde şarj olmasında herhangi bir sorun var mı?

Geri
Yukarı