Çözüldü Bazı oyunlarda çözünürlük 1080p olmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sharless

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, laptopun ekranı 4K ama bildiğiniz üzere 4K oyun oynamak oyunlarda performansınızı düşürüyor ve bazı oyunlarda bu çözünürlüğü değiştiremiyorum. CS:GO ve LoL gibi oyunlarda değişmesine rağmen Rocket League, GTA 5 ve F1 2019 gibi oyunlarda çözünürlüğümü değiştiremiyorum ve oyunu 4K oynamak zorunda kalıyorum. Bana nasıl yardım edebilirsiniz? Buna çok ihtiyacım var.

Çözünürlük ayarlarında sadece 3840X2160 var ve değişmiyor hiçbir oyunda. Şöyle farklı bir yöntem denemiştim oyunların bilgisayara yüklenen Config'den değiştirip denedim yani not defterine yazmayı ama yine olmadı sadece 3840X2160 oluyor.

Monitörden kaynaklı olabilir benim ekran kartım GT 1030 ama VGA girişli bir monitöre bağlıyorum ve monitörğm 1600X900 O yüzden Valorant'ta mesela 1920X1080P oynayamıyorum monitör yüzünden.

Monitörden kaynaklı olabilir benim ekran kartım GT 1030 ama VGA girişli bir monitöre bağlıyorum ve monitörğm 1600X900 O yüzden Valorant'ta mesela 1920X1080P oynayamıyorum monitör yüzünden.

Ama ben bu sorunu laptop da yaşıyorum ve laptop harici 1 monitör daha kullanıyorum. Dediğim gibi laptopun ekranı 3840X2160 ve oyunlarımı 1920X1080'ya da daha düşük bir çözünürlüğe alamıyorum.

Grafik yarlarında bazen tam ekran , pencere veya tam ekran pencere arasından biri seçili olunca çözünürlük değişmiyor. Belki gözünüzden kaçmış olabilir değiştirerek deneyin isterseniz.

Masaustu cozunurlugunu 1080p ye alabiliyor musun Windows uzerinden?
Eger yapabiliyorsan oyunlari "Borderless Windowed" modda masaustu cozunurluk ile oynamayi deneyebilirsin, eger destekliyorlarsa bunu.

Geri
Yukarı