Bazı oyunlarda FPS düşmesi

Batyouone

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba sistemimde sorun olup olmadığı hakkında şüphe duyuyorum. Mesela Rocket League CS:GO LoL Valorant gibi oyunlarda FPS'im gayet iyi hiçbirinde sıkıntım yok ama bazen oyundayken bir anda drop oluyor ve FPS 500 iken 150 düşüyor ve yükselmiyor PC'ye restart attığımda durum normale dönüyor ve bu önceden yaşamamıştım.
Şu an bu durumu 2. kez yaşadım bu konuda beni bilgilendirip, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
konu sahibi sistem.PNG

Herkese merhaba sistemimde sorun olup olmadığı hakkında şüphe duyuyorum. Mesela Rocket League CS:GO LoL Valorant gibi oyunlarda FPS'im gayet iyi hiçbirinde sıkıntım yok ama bazen oyundayken bir anda drop oluyor ve FPS 500 iken 150 düşüyor ve yükselmiyor PC'ye restart attığımda durum normale dönüyor ve bu önceden yaşamamıştım.
Şu an bu durumu 2. kez yaşadım bu konuda beni bilgilendirip, teşekkürler.
- AMD RYZEN 5 3500 MPK 3.6GHz 16MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 İşlemci
- MSI B450M-A PRO MAX 4133MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX Anakart
- 2 Adet x GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
- MSI GeForce GTX 1660 SUPER VENTUS XS OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
- POWER BOOST VK-P3380B 550W 80+ TG ARGB USB 3.0 Mid Tower Kasa
- XPG 256GB SX8200 PRO PCIe Gen3x4 M.2 SSD (3500MB Okuma / 1200MB Yazma)
Kusura bakma ilk defa yazmıştım.

Virüs taraması gereksiz dosyalar düşüşe neden olabilir bir tarama yapın.

Tarama yaptım sıkıntı yok zaten Kaspersky kullanıyorum onda da yaptım bir sorun yoktu.
Ve sadece işletim sitemi için SSD oyunlar için ise hard diskim var hard diski önceden kullanmıştım onda sıkıntı olabilir diye düşündüm sorun böyle giderse başka hard disk alacağım gibi dediğiniz gereksiz dosyalar silme olayına gerek yok bence yeterince yerim var. Yardımınız içinde teşekkürler.

Yer.png

Geri
Yukarı