Bazı oyunlarda mavi ekran hatası

turqtq

Femtopat
Daha fazla  

Özellikle Valorant'a girdikten hemen sonra mavi ekran hatası alıyorum.
Bazen mavi ekran vermeden donup kalıyor bilgisayar.

Denediğim yöntemler:

- BIOS'u güncelledim.

- Windows 11 ve 10 denedim.

- Tüm anakart sürücülerini elle tek tek yükledim.

- Memtest 86 ile bellek testi yaptım 0 error.

Arkadaşımız bir çözüm sunmuş.

Arkadaşımız bir çözüm sunmuş.

Hocam sadece Valorant değil diğer oyunlarda da öyle sadece Valorant'ta daha erken veriyor, hatta masaüstünde de mavi ekran veriyor bazen. Donanım arızası olduğuna eminim denemediğin yöntem kalmadı hangi parçanın arızalı olduğunu öğrenmek istiyorum.

Tüm sistemini detaylıca belirtir misin BIOS sürümü dahil?

Windows 11 kullanıyorum.
- Intel Arc a750.
- Intel i3 12100F.
- G.Skill 8 (2×8) 16 GB 3200MHz CL16 RAM.
- MSI Pro H610-E DDR4 soket 1700 3200MHz son çıkan BIOS sürümününe güncelledim 7D48VA9.
Yayın tarihi 2023-04-10
- Crucial 500GB P3 serisi M.2 SSDT.
GPU - Fury 650W BST-ATX650WEU 80 Plus.

Windows 11.
Ekran kartı - Intel Arc a750.
İşlemci - i3 12100F.
Anakart - MSI Pro H610-E DDR4 soket 1700 3200MHz.

CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT mavi ekran hatasını alıyordum bana sanallaştırmayı açarsan düzelir demişlerdi BIOS'tan sanallaştırmayı açınca bu sefer de mavi ekran vermek yerine donup kalıyordu sorunum çözülmüyordu.

PUBG de 30 dakikada bir veriyordu bazen de 2 saatte bir hata veriyordu ama Valorant'ta 1 dakika oynamadan mavi ekran alıyordum oyundan oyuna değişiyordu mavi ekran verme süresi.

Son düzenleme:
BIOS'a gir ve restore defaults save yap. Ekran kartını OCCT ve AIDA ile stress testine sok.

Hiçbir şey bilmeden ekran kartımı sırf bu yüzden garantiye yolladım 1 ay bekledim yeni ekran kartı yolladılar sorunum yine devam etti stres testine de sokmuştum AIDA ile bir sorun çıkmamıştı.

Hiçbir şey bilmeden ekran kartımı sırf bu yüzden garantiye yolladım 1 ay bekledim yeni ekran kartı yolladılar sorunum yine devam etti stres testine de sokmuştum AIDA ile bir sorun çıkmamıştı.
Tekrar dediğim şekilde sok. Birde RAM'lerin part numalarını paylaş.

Yeni konular

Geri
Yukarı