Bazı oyunlarda siyah ekran sorunu

Conficker.jpg

Femtopat
Öncelikle bilgisayarımın (laptop) sistem özelliklerimi size şöyle sıralayayım; Intel i5 M480 CPU 2.7 GHz, Intel HD grapics 1 GB VRAM, 6 GB RAM ( 4 GB boş ) ve Windows 10 Pro işletim sistemine sahip. Bilgisayarımı yaklaşık 6 sene önce aldım ve markası HP Pavilion DV6, o zamanların orta segmentin bir alt bilgisayarıydı çoğu yeni çıkan oyunu yaklaşık 30 40 FPS orta ayarlarda oynuyordum tabii normal olarak artık CS:GO gibi oyunları güncelleme geldiği ve en yüksek Max 20 FPS'de oynadığım için artık eski oyunları ve düşük sistem gereksinimli oyunları oynuyorum. Sorun ise bazı oyunlarda siyah ekran çıkması, CoD Modern Warfare, LoL, NFS Most Wanted 2005 gibi birçok oyun da siyah ekran sorunu yaşıyorum ses geliyor fakat görüntü asla gelmiyor. Sorunu nasıl çözebileceğimi bilmiyorum. Lütfen donanım hakkında şunu değiştir bunu kullan gibi cevaplar yazmayın. Cevaplarınız için teşekkürler...

Son düzenleme:
Rica ederim, kimi eski oyunlar Nvidia Physx ister. Grafik arttırma açısından değil, bir gereksinim olarak. Kur, olmazsa silersin. Sana bir zararı olmaz. Visual C++ ler kurulu zaten. Bir de ekranı 1024x768 çözünürlüğe getirip dene.
İndirip kurdum gene aynı çözünürlük ayarlarını denedim olmadı, uyumluluk ayarları da yine aynı şekilde. Neyse hocam cevapların için teşekkürler yinede başka bir şeyler denememi istersen deneyebilirim. Olmadı yarına kadar cevap gelmezse de oyunu silerim (NFS Most Wanted 2005). İyi Akşamlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı